Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaDiğerABB Terra 360 Türkiye’de

ABB Terra 360 Türkiye’de

ABB Terra 360 Türkiye’de. Elektrikli otomobiller için üst düzey bir şarj deneyimi sunma iddiası taşıyan ABB Terra 360 Türkiye tanıtımı, İstanbul’da düzenlenen bir basın toplantısı ile yapıldı. Tek bir aracı 360 kW’lık güçle şarj etme özelliğine sahip cihaz, aynı anda 4 aracı 90 kW’lık güçle de şarj edebiliyor. Terra 360’ın öne çıkan diğer özellikleri ise 5 metrelik makaralı kablo sistemi ile otomobilin şarj portu, cihaza uzak bir noktada olsa bile şarj olanağı sağlayabiliyor. Terra 360 aynı zamanda tekerlekli sandalye erişimine uygun ve sürücülerin minimum çabayla hızlı ve kolay şekilde şarj etmesine yardımcı olan bir tasarıma sahip. Terra 360, şarj yönetim ekranı dışında reklam ve görsellerin şarj istasyonunda gösterilmesini sağlayarak işletmeler ve markalar için pazarlama ve tanıtım olanağı da sağlıyor.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan ABB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Başar Vural, ‘’ Terra 360’ın üstün şarj kapasitesi, ABB E-Mobility’nin güçlü mühendislik ve teknoloji birikiminin bir göstergesi. Bu yenilikçi özellikler, kullanıcıların şarj sürelerini optimize etmelerine ve elektrikli araçlarını daha hızlı şekilde kullanmalarına olanak tanıyor. ABB E-Mobility, sürdürülebilir ulaşımın geleceğine yönelik taahhüdünü Terra 360 ile bir kez daha güçlü ve somut şekilde gösterirken, elektrikli araç sürücülerine daha etkili ve verimli bir şarj deneyimi sunmayı hedefliyor.’’ dedi.

ABB bünyesinde Smart Building| Smart Power Başkan Yardımcısı Tonay Topuz ise, ‘’ Elektrikli araçların hızlı şarjında dünya lideri olarak düşük karbonlu bir toplumun sağlanmasında kilit rol oynayan bizler için heyecan verici bir gün. Dünya genelinde iklim değişikliğiyle mücadele için elektrikli araçları ve şarj ağlarını destekleyen kamu politikaları hazırlanırken, elektrikli araç şarj altyapısına, özellikle hızlı, kullanışlı ve kullanımı kolay şarj istasyonlarına olan talep her zamankinden daha yüksek. Çeşitli ihtiyaçlara cevap veren şarj seçeneklerine sahip yeni Terra 360, bu talepleri karşılamanın ve küresel olarak E-mobilite’nin benimsenmesini hızlandırmanın anahtarı. Terra 360, elektrikli araç kullanıcılarına premium şarj deneyimi sunmak için tasarlandı ve sektöre farklı bir soluk getirecek.’’ yorumlarını paylaştı.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Gelecek 10 yılda otomotiv sektöründe neler değişecek?” yazısı için BURAYA, ABB’nin elektrikli araç şarj teknolojileri web sayfasına ulaşmak için BURAYA tıklayın.

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler