Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni yüzlü Fiat Ducato satışa sunuldu

Yeni yüzlü Fiat Ducato satışa sunuldu

Yeni yüzlü Fiat Ducato satışa sunuldu. Fiat Professional model gamının büyük üyesi Ducato, makyajlı haliyle Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni yüzlü Fiat Ducato görsel yönden olduğu kadar, sürücü destek sistemleri konusunda da fark yaratıyor.

2.2 litrelik Multijet 140 HP ve 160 HP güçlerindeki iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulan makyajlı Ducato gamında, 160 HP’lik Van versiyonu 9 ileri otomatik şanzımana sahip.

Bu sınıfta ikinci seviye otonom sürüş özelliklerini sunan ilk araç olma iddiasındaki Ducato’da bu özellik opsiyonel olarak alınan İleri Sürüş Paketi ile geliyor. İleri Sürüş Paketi’nde akıllı hız asistanı, yorgunluk asistanı, acil fren destek sistemi (yaya ve bisiklet), adaptif cruise control, yağmur- karanlık sensörleri, geri görüş kamerası, trafik işareti ve uzun far tanıma, köşe aydınlatmalı  sis farları, kör nokta ve çapraz uyarı sistemi, full LED farlar ve elektrikli park freni sunuluyor. Makyajlı Ducato’nun şerit takip destek sistemi, dur-kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleme, trafik yorgunluk asistanı ise otonom sürüş sunuyor. 30km/h hıza kadar aktif çalışan adaptif hız sabitleme sistemi diğer güvenlik özellikleriyle bir araya gelerek dur-kalk işlevi kazanıyor ve önde seyreden araç durduğunda Ducato’yu tamamen durdurup, trafik hareket ettiğinde yeniden çalıştırıyor.  Makyajlı Ducato’da bulunan kamera ve radar sistemleri ise ön ve yandaki araçları tespit ederek şeritte kalma ve trafik yoğunluğuna göre yavaşlama, durma, hareket etme fonksiyonlarını yerine getiriyor. Şerit kontrol sistemi ise sinyal vermeden şerit dışına çıkmalarda sesli ve görsel uyarı ile birlikte direksiyona da güç uygulayarak aracı yeniden şeride getiriyor.

Ducato’nun, yenilenen versiyonu Van, Kamyonet ve Minibüs versiyonlarıyla tercih edilebiliyor. Sınıfının en iyi yükleme hacmine sahip Ducato Van 8 m3’den 17 m3’e kadar 5 farklı hacimle, kamyonet ise 2.8 m’den 4.2 metrelik kasa uzunluklarına sahip alternatiflerle satın alınabiliyor.

Makyajlı Fiat Ducato Van’ın başlangıç fiyatı 343.900 TL, makyajlı Ducato Kamyonet’in başlangıç fiyatı ise 334.900 TL. Yazı yayınlandığında yeni Ducato Minibüs fiyatları listelerde yer almıyordu.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan “Fiat Ducato Avrupa’da en çok satan ticari araç” haberi için BURAYA , Fiat Profesyonel internet sitesine ulaşmak için BURAYA TIKLAYIN!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler