Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraFiat Ducato Avrupa’da en çok satan ticari araç

Fiat Ducato Avrupa’da en çok satan ticari araç

spot_imgspot_imgspot_img

Fiat Ducato Avrupa’da en çok satan ticari araç oldu. Fiat, 2020 yılında Avrupa pazarında 150.000 adet satılan ve pazardan yüzde 20.5’lik pay alan Ducato’nun Avrupa’da en çok satan ticari araç olduğunu duyurdu. Ducato bu performansı ile satış adedini önceki yıla göre yüzde 7.6, pazar payını ise yüzde 3 arttırdı.

İlk defa 1981 yılında tanıtılan Fiat Ducato, farklı gövde ve şasi tipleriyle Rusya, Latin Amerika, Orta Doğu ve Avustralya’da da en çok tercih edilen araç olmayı sürdürüyor. Fiat Ducato, “Dünya Vanı” sıfatıyla Kuzey Amerika’da RAM ProMaster olmak üzere şu an için 80’in üzerinde ülkede satışa sunuluyor.

E-Ducato

Fiat Ducato’nun e-Ducato adlı tamamen elektrikli bir versiyonu da var. İçten yanmalı motora sahip Ducato ile aynı yük hacimlerine sahip (10 m3’ten 17 m3’e kadar) bu araç 1.950 kg’a varan yük taşıma kapasitesine sahip. Menzili ise 230 ile 360 km arasında değişiyor.

Türkiye’de Fiat Ducato senekleri

Ducato ülkemizde van, kamyonet ve minibüs modellerine sahip. Ducato Van, 8 m3’ten 17 m3’e kadar 5 farklı hacim, kamyonet modeli ise 2.8 m’den 4.2 metreye kadar kasa uzunluklarına sahip 5 farklı alternatif ile satın alınabiliyor. Fiat Ducato Minibüs 16+1 kişilik personel – okul servisleri ise Delux ve Technolux donanım seviyeleri seçenekleriyle; yine servislere yönelik 19+1 ve 20+1 kişilik minibüsler ise City donanımı ile tercih edilebiliyor.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Fiat haberlerine ulaşmak için BURAYA, Fiat Professional Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler