Perşembe, Aralık 2, 2021
Ana SayfaFuarYeni Volvo XC60 2017 Cenevre’de tanıtıldı

Yeni Volvo XC60 2017 Cenevre’de tanıtıldı

Yeni Volvo XC60 2017 modeli, 9 yıl önce piyasaya sunulan ve dünyada yaklaşık 1 milyon adetlik satışla Avrupa’nın en çok satan orta boy SUV’u unvanına sahip XC60’ın yerine geçecek. Premium otomobil üreticisi Volvo Cars, uzun zamandır merakla beklenen ve yeni güvenlik teknolojileriyle dikkati çeken yeni Volvo XC60 2017 modeliyle son derece iddialı. 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı gerçekleştirilen yeni Volvo XC60 2017 modeli, tamamen yeni teknolojilerle donatılmış durumda. Volvo Car Group Başkan ve CEO’su Håkan Samuelsson, “En son teknolojiyi sunan, stil sahibi ve dinamik SUV’lar tasarlamakta güçlü bir mirasa sahibiz. Bu durum yeni Volvo XC60 2017 modeli için de geçerli. XC60, aktif bir hayat tarzı için mükemmel bir otomobil ve ayrıca bizim dönüşüm planımızda bir sonraki adımı temsil ediyor” dedi.

Yeni teknolojiler

Tamamen yeni teknolojilerle donatılan yeni XC60, bugüne kadar üretilmiş en güvenli otomobillerden biri olacak. Volvo Cars’ın yeni dönem teknolojileri arasında yer alan ve çığır açan City Safety sistemine, direksiyon yardım (Steer Assist) özelliği de eklendi. Volvo’nun Kör Nokta Uyarı Sistemi (BLIS) şerit değiştirme kaynaklı çarpışma riskini azaltmak için, yeni eklenen güvenlik sistemi Karşı Şeritten Gelen Araçtan Kaçınma ise kafa kafaya çarpışmaları engellemek için direksiyon yardım (Steer Assist) özelliğini kullanıyor.

Yeni Volvo XC60 2017

Volvo Car Group Ürün ve Kalite Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Green konu hakkında şöyle dedi: “Önündeki yola hakim, güzel tasarlanmış ve yalın bir iç kabinden, güvenli, ilham veren ve kendine güvenen bir sürüşe kadar, tüm duyularınıza keyifle hitap edecek bir otomobil üretmeye odaklandık. Müşterilerimize gündelik sorunları onlardan uzak tutacak konfor ve hizmetler sunarak hayatı onlar için kolaylaştırmaya büyük önem veriyoruz”.

Yarı otonom

Volvo’nun iyi işaretlenmiş yollarda 130 km/h hıza kadar, direksiyon, ivmelenme ve frenleme işlemlerini üstlenebilen, yarı otonom sürüş yardım sistemi Pilot Assist, yeni Volvo XC60 2017 modelinde opsiyonel olarak yer alıyor.

Motor seçenekleri

Yeni Volvo XC60 2017 modelinin sunduğu motor seçenekleri arasında, en üst seviyede, 407 HP güce sahip, 0-100 km/s’ye sadece 5.3 saniyede çıkabilen, Volvo’nun ödüllü T8 Twin Engine benzinli ve elektrikli hibrit motoru bulunuyor. Henrik Green motor seçenekleri konusunda “Geniş bir motor seçeneği yelpazesine sahibiz. Yeni Volvo XC60 2017 modeli, 190 HP güce sahip D4 dizel ve PowerPulse teknolojisiyle 235 HP güç sunan D5 dizel motorlarla tanıtılıyor. Ayrıca 254 HP güce sahip benzinli T5 ve hem turbo şarjlı, hem de süper şarjlı özelliği bulunan, 320 HP güce ve 400 Nm torka sahip T6 benzinli motor seçeneklerimiz de bulunuyor” diyor.

Yeni Volvo XC60 2017

Modern kokpit

XC60 bir yandan da sağlıklı bir kabin için sunuyor. Yeni CleanZone dört bölümlü klima sistemi kirli, zararlı havayı ve parçacıkları dışarıda tutarken içeriye ise taze bir hava veriyor. Volvo Cars’ın sürücü bilgilendirme, eğlendirme ve bağlantılı hizmetler sistemi Sensus’un kullanılabilirliğini arttırmak için grafik yüzleri de güncellendi. 90 serisi otomobillerde olduğu üzere CarPlay ve Android Auto sayesinde akıllı telefon entegrasyonu da araçta yer alıyor.

Siparişler 3’üncü çeyrekte

Volvo Car Group Tasarımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Thomas Ingenlath, “Yeni Volvo XC60 2017 modeli diğerlerine tepeden bakmak için değil, sürmek için tasarlandı. Dış görünümü zamanın ötesinde, incelikli bir kaliteye sahip ve atletik bir görünüm taşıyor. İç tasarım ise iyi tasarlanmış bir mimariyi, güzel malzemeler ve en son teknolojiyle birlikte mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor. Yeni Volvo XC60 2017 modeli, kullanıcılarına kendilerini özel hissettirecek gerçek İskandinav deneyimini sunuyor” dedi. Yeni Volvo XC60 2017 modeli Nisan ayının ortasında İsveç’teki Torslanda Fabrikası’nda üretilmeye hazır olacak. Aracın Türkiye’deki ön satışları bu yılın 3’üncü çeyreğinde başlayacak. İlk teslimatlar ise yine bu yılın 4’üncü çeyreğinin başı itibariyle gerçekleştirilecek. Volvo Car Turkey’nin 2017 hedefleri arasında 400 adet yeni Volvo XC60 2017 modeli satmak bulunuyor. Yeni XC60’ın Türkiye satış fiyatı önümüzdeki günlerde açıklanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler