Cumartesi, Kasım 27, 2021
Ana SayfaFuarYeni Honda Type R 2017 Cenevre’de tanıtıldı

Yeni Honda Type R 2017 Cenevre’de tanıtıldı

Yeni Honda Type R 2017 modelinin dünya tanıtımı, bu yıl 87’ncisi düzenlenen Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi. Yeni Type R, 320 HP güce ve 400 Nm torka sahip 2.0 litrelik turbo benzinli motoruyla son derece iddialı bir performans vaat ediyor. Heyecan uyandıran dinamik ve gösterişli tasarımıyla dikkat çeken yeni Honda Type R 2017 modeli, Honda’nın İngiltere tesislerinde üretilecek ve bu yılın Ekim ayında satışa sunulacak.

Yeni Honda Type R 2017 modeli, daha önceki modelleri gibi Type R geleneğine bağlı kalarak yüksek performanslı kompakt hatchback sınıfının en dinamik ve en hızlı otomobillerinden biri olmayı sürdürecek. Yeni Type R, yeni Honda Civic Hatchback modelinin teknik yapısından yararlanıyor. Honda mühendisleri, yüksek performans beklentilerini karşılamak üzere teknik yapıyı kapsamlı bir şekilde revize ettiler. Kullanılan yüksek dayanımlı hafif alaşım malzemeler sayesinde yeni Type R’ın burulma direnci önceki nesil ile kıyaslandığında yüzde 38 oranında arttırıldı. Motor gücünün tekerleklerde neden olduğu baskının direksiyona yansımasını azaltmak ve daha dinamik bir sürüş karakteri elde etmek üzere standart Civic Hatchback modelinin McPherson tipi ön süspansiyonu elden geçirilirken yeni bağımsız arka süspansiyonun çapraz bağlantıları da güçlendirildi.

Yeni Honda Type R 2017

 

2.0 litrelik VTEC turbo motor

Birçok ödül alan önceki nesilde kullanılan 2.0 litrelik VTEC turbo benzinli motor yeni Honda Type R 2017 modelinde de kullanılıyor. Elden geçirilen motor, 320 HP güç ve 400 Nm tork üretiyor. Motor işletim sistemi, gaz emirlerine daha çabuk cevap verecek ve daha dinamik bir sürüş sunacak şekilde yeniden programlandı. Motorun üretmiş olduğu güç, 6 vitesli manuel şanzıman üzerinden tekerleklere aktarılıyor. Yüksek performanslı kullanımlar göz önüne alınarak aerodinamik açıdan da optimize yeni Type R modelinde hava akışını iyileştirmek üzere düz bir zemin, geniş hava girişleri, daha hafif çamurluklar ve havayı akıcı bir şekilde ileten tasarımıyla yeni spoyler olmak üzere önlem paketi devreye giriyor. Aerodinamik açıdan yere basma kuvveti ile kaldırma kuvveti arasındaki ideal dengeyi tesis eden Yeni Honda Type R 2017 modelinin, yüksek hızlarda mükemmel bir düz gidiş kararlılığı sergilediği belirtiliyor.

Yeni Honda Type R 2017

 

3 sürüş modu

Yeni Honda Type R 2017 modeli için geliştirilen ve kullanım şekline göre sürücüye araç ayarlarını değiştirme imkanı sunan sürüş modları kullanım kolaylığını destekliyor. “Comfort”, “Sport” ve “+R” olmak üzere farklı sürüş modları sunan sistem, seçilen sürüş moduna bağlı olarak amortisör sertliğini, direksiyon sertliğini ve gaz tepkilerini ayarlıyor. 10’uncu nesil Civic Hatchback ile birlikte Honda’nın İngiltere tesislerinde Temmuz ayında üretimine geçilmesi planlanan Yeni Honda Type R 2017 modeli, bu yılın Ekim ayında satışa sunulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler