Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni Renault Clio 2016 yüzünü gösterdi

Yeni Renault Clio 2016 yüzünü gösterdi

Yeni Renault Clio 2016 modeli bu yılın son çeyreğinde Türkiye yollarına çıkacak. Makyajlı Renault Clio 2016’da full-led Pure Vision farlar dikkat çekiyor. Dünya çapında 13 milyon satış adedine ulaşan Clio’nun lansmanından tam 20 yıl sonra Renault, Clio modelini bir kez daha yeniledi. Clio IV olarak adlandırılan dördüncü jenerasyon Clio modeli, markanın 2012’de ortaya çıkan yeni tasarım kimliğini bünyesinde barındıran ilk Renault modeli olarak yollara çıkmıştı. Yeni Renault Clio 2016 modeli, belli modellerde yer alan C şekilli gündüz sürüş ışıklarını da içeren full-led aydınlatma imzası sayesinde Renault’nun tasarım kimliğini vurgulamayı sürdürüyor. Aracın ön kısmında üzerinde Renault logosu yer alan ızgara, tamamıyla yeniden tasarlandı. Ayrıca alt kısmı otomobile daha modern bir hava katmak amacıyla genişletildi. Arkada ise daha fazla sağlamlık hissi vermesi bakımından etek kısmı çizgileri yeniden tasarlandı.

Yeni Renault Clio 2016

Yeni Renault Clio 2016 modeline dört yeni renk seçeneği eklendi. Bunlar: Intense Kırmızı, Titanyum Grisi, İnci Beyazı ve Demir Mavisi olarak sıralanıyor. Bununla birlikte yeni jantlar ve jant kapaklarıyla birlikte çok daha geniş kişiselleştirme programı da müşterilere sunuluyor olacak.

Yeni Renault Clio 2016 modeli, daha önce Renault’nun üst segment modellerinde kullanılan malzemelerle donatıldı. İç mekanda kullanılan döşemeler yepyeni ve kullanılan plastik akşamların dokunuş ve görsel kalitesine özel önem gösterildi. Krom detayların daha dingin ve mat bir görünüme sahip, renklerin ise çok daha seçkin olduğu belirtiliyor.

Yeni Renault Clio 2016 modeli 11 motor-şanzıman seçeneği sunacak. Bunların içinde yeni olanlar 6 ileri manuel şanzımanla eşleştirilen ve eskisinden daha verimli olduğu belirtilen 1.5 dCi 110 HP turbo dizel motor ve yine 6 ileri manuel şanzımana sahip Energy TCe 120 HP motor.

Yeni Renault Clio 2016 modeli, müşterilerinin beklentilerine daha fazla cevap vermek üzere geniş bir opsiyon seçeneği sunası bakımından Media Nav Evolution ve Renault R-Link Evolution adıyla iki farklı bağlantı teknolojili multimedya sistemiyle sunulacak. Ayrıca makyajlı Clio 2016, çok daha etkileyici bir ses deneyimi için Bose ses kalitesiyle donatılan ilk B segmenti Renault modeli olacak. Yeni Clio 2016, arka park sensörlerine ek olarak, versiyona bağlı olarak, ön park sensörleri ve geri vites kamerası da sunacak. Daha üst segment modellerde bulunan Easy Park Assist sistemi sayesinde park manevraları aracın kendisi tarafından yapılacak.

Yeni Renault Clio 2016 modeli Türkiye ve diğer ülkelerde yılın son çeyreğinde satışa sunulacak ve henüz Türkiye fiyatı ve donanımları açıklanmadı.

Yeni Renault Clio 2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler