Salı, Ağustos 3, 2021
Ana SayfaHaberlerYeni Porsche Panamera 2016

Yeni Porsche Panamera 2016

Yeni Porsche Panamera 2016 modeli Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak ve şimdiden siparişleri alınmaya başlandı. Yenilenerek ikinci jenerasyonuna kavuşan ve artık 911 tasarım diline çok daha yakın olan yeni Porsche Panamera, lüks otomobil ile spor otomobili birleştiriyor. Bunun bir yansıması olarak; yeni Porsche Panamera 2016 model ailesinin bir üyesi olan Panamera 4S Diesel modeli, şu an dünya genelinde satılan en hızlı seri üretim dizel otomobil olma özelliğine de sahip. Yeni Porsche Panamera 2016 modeli, yeniden düşünülen ve geliştirilen bir Gran Turismo. Panamera’nın bu ikinci jenerasyonu, lüks sınıfta performans simgesi olmaya hazırlanıyor. Bu dönüşümde Porsche, en ince ayrıntısına kadar yeniden geliştirilen ve tasarlanan dört kapılı bir otomobille birlikte Panamera konseptini de sistemli bir şekilde ileriye taşıyor. Yeni Panamera’nın motorları ve şanzımanı yeniden tasarlandı, şasisi daha da mükemmel hale getirildi ve ekran ile kontrol konsepti geleceğe uygun olarak yeniden yorumlandı. Yeni Porsche Panamera 2016 modeli ayrıca, arka aks yönlendirme, aktif dönüş dengeleme ve üç odalı hava süspansiyonu gibi yeni özelliklerle iddialı spor otomobil ile konforlu seyahat araçları dünyası arasındaki sınırları daraltıyor.

Advanced kokpit

Tipik Porsche iç mekanı, yeni Panamera’da gelecek için yeniden yorumlanmış. Siyah panel yüzeyler ve interaktif ekranlar, otomobili kontrol etmek için gereken pratik özellikleri akıllı telefon ve tabletlerinkine benzer kolay ve sezgisel kullanıcı ara yüzüyle birleştiriyor. Klasik sabit tuşlar ve konvansiyonel göstergeler, önemli ölçüde azaltıldı. Bunların yerine dokunmaya duyarlı paneller ve sürücünün yanı sıra hem ön hem arkadaki yolcular için büyük avantajlar getiren yeni Porsche Advanced Cockpit’te ön plana çıkan kişiye özel ayarlanabilir ekranlar aldı. Sayıları önemli ölçüde artırılan iletişim, kolaylık ve asistan sistemlerine rağmen farklı işlevler artık daha kolay ve sezgisel kullanılabilir hale getirildi. Porsche Advanced Cockpit, tutkuya yer bırakırken, analog dünyayı hareketliliğin dijitalliğine dönüştürüyor. Gösterge panelinin ortasında yer alan takometre, 1995 Porsche 356 A’ya bir saygı duruşu niteliğinde.

Yeni Porsche Panamera 2016

Çift turbolu motorlar

Porsche, sadece güçten daha fazlasını sunarak etkileyici olmayı her zaman başarırken, verimliliğe de eşit derecede önem verdi. Bu formülü yeni bir düzeye çıkarmak için Panamera’nın motorlarının ikinci nesli yeniden tasarlandı. Hepsi daha da güçlü hale getirilirken, yakıt ekonomisi de önemli ölçüde artırıldı ve emisyonlar azaltıldı. Lansmanda üç yeni çift turbo doğrudan enjeksiyonlu motor seçeneğiyle birlikte geliyor: Panamera Turbo, Panamera 4S ve Panamera 4S Diesel. Aralarında ilk kez dizel seçeneğinin de yer aldığı bu motorların tamamı, sürekli dört çeker sürüş sistemi ve yeni 8 ileri Porsche çift kavramalı şanzımanla (PDK) eşleşebiliyor. Panamera Turbo’da 550 HP güç üreten V8 benzinli motor; Panamera 4S’te ise 440 HP güç üreten V6 benzinli motor yer alıyor. 422 HP gücünde bir V8 motoru bulunan Panamera 4S Diesel modelinin maksimum torku 850 Nm.

Fiyatlar 285.000 Euro’dan başlıyor

Türkiye siparişleri alınmaya başlanan yeni Porsche Panamera 2016 modeli, Porsche yetkili satıcılarındaki yerini yılın son çeyreğinde alacak. Türkiye’de satış fiyatları yeni Panamera 4S için 285.000 Euro, yeni Panamera 4S Diesel için 295.000 Euro ve yeni Panamera Turbo içinse 410.000 Euro’dan başlıyor.

Yeni Porsche Panamera 2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler