Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni Opel Astra 2022’de geliyor

Yeni Opel Astra 2022’de geliyor

Yeni Opel Astra 2022’de geliyor. Yeni Opel Astra dünya tanıtımı, bugün internet üzerinde yapılan basın toplantısı ile yapıldı. Otomobilin detayları ve fotoğrafları daha önceden açıklandığı için pek fazla yeni bir bilginin verilmediği basın toplantısına 180 basın mensubu toplantı alanından, 500’den fazla basın mensubu da internet üzerinden katıldı. Yeni Opel Astra benzinli, dizel, PHEV (şarj edilebilir hibrit) ve EV (tamamen elektrikli) motor seçeneklerine sahip olacak. PSA – Stellantis’in EMP2 platformu kullanılarak geliştirilen yeni Opel Astra 2022 yılının ilk yarısında ülkemizde de satışa sunulacak.

Toplantıda Opel’in yeni CEO’su Uwe Hochgeschurtz ve Liverpool Spor Kulübü’nün ünlü menajeri ve Opel marka elçisi Jürgen Klopp açıklamalarda bulundu. Opel’in CEO’su Uwe Hochgeschurtz yeni “Yeni Astra, Opel’in kompakt sınıf tarihinde heyecan verici yeni bir sayfa açacak. Aynı modeli ilk kez hem batarya elektrikli hem de şarj edilebilir hibrit olarak sunacağız. Yeni Astra ve Astra-e’nin iyi bir izlenim bırakacağına ve birçok yeni müşteriyi markaya çekeceğine eminim” dedi. Opel marka elçisi Jürgen Klopp ise yeni araçla ilgili “Kamuflajlı bir Astra Plug-in Hybrid kullanma şansım oldu. Gerçekten çok etkileyici. Sessiz ama güçlü. Yol tutuşu neredeyse bir spor otomobil gibi. Ayrıca tasarımı iddialı, yenilikçi ve yaratıcı. Tebrikler Opel!” açıklamasında bulundu. Şimşek logolu markanın en çok satan modeli ilk kez elektrikleniyor. Öncelikle şarj edilebilir hibrit motorlu olarak satışa sunulacak olan yeni nesil Opel Astra modelinin tamamen batarya elektrikli versiyonu olan Opel Astra-e ise 2023’te pazara sunulacak.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önceden yayınlanan yeni Opel Astra 2022 haberini okumak için BURAYA, Opel Almanya internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler