Perşembe, Haziran 4, 2020
Ana Sayfa Haberler Yeni Nissan Navara ve Pulsar 2016’da geliyor

Yeni Nissan Navara ve Pulsar 2016’da geliyor

Yeni Nissan Navara ve Pulsar 2016 modellerinin önümüzdeki yıl Türkiye yollarına çıkacağı açıklandı. Türkiye pazarında 930.000 binek otomobil satılmasının öngörüldüğü 2015 yılını 25.000 adetlik satışla kapatacağını açıklayan Nissan Türkiye, bu rakamı gelecek yıl daha yukarılara taşımayı ve SUV pazarındaki liderliğini devam ettirmeyi hedefliyor. Tüm bu bilgiler, İstanbul’da gerçekleştirilen “basınla tanışma” toplantısında, Nissan’ın Türkiye’deki yeni yapılanması sonrasında göreve getirilen yeni Genel Müdür Sinan Özkök tarafından açıklandı (Nissan’ın Türkiye’deki yeni yapılanması hakkındaki haberi 11 Ekim tarihinde sitemizde yayınlamıştık. Detaylar için BURAYA tıklayabilirsiniz).

Nissan_Navara_1

Nissan_Navara_2

 

Yeni Nissan Navara 2016’nın ilk çeyreğinde geliyor

Hedefini “Kararlı Büyüme” olarak açıklayan Nissan Otomotiv A.Ş., birleşmenin yarattığı güçlü sinerjiyle Türkiye pazarında, vites büyüttü ve özellikle ittifakın sinerjisinden yararlanarak ve dünyadaki modellerini Türkiye’ye taşıyarak bu hedefi gerçekleştirmeyi amaçlıyor. Bu anlamda, segmentinde liderlik yapmış pick-up modeli yeni Nissan Navara 2016 ile başlayacak yeni ürün dalgası, önümüzdeki dönemde diğer segmentlere de hitap edecek farklı ve yeni ürünlerle devam edecek. Nissan, yeni dönemde oluşturduğu yönetim stratejisiyle ve yeni modellerle Türkiye pazarında etkinliğini arttırarak, hızlı bir büyüme süreci başlattı. Yeni markaların yanı sıra gereken yerlerde bayi teşkilatını da güçlendirecek olan Nissan Otomotiv A.Ş., ayrıca filo yatırımlarına da hız verdi.

Nissan_Pulsar_2

Nissan_Pulsar_3

Nissan Pulsar 2016 yılında Türkiye yollarında

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, Nissan müşterilerine 2016 yılı için bir yeni model müjdesi daha verdi: Pulsar. C segmentinde (kompakt sınıf) yer alan bir hatchback model olan Nissan Pulsar, 2016 yılının ikinci yarısında Türkiye yollarına çıkacak. Segmentinde ilk kez Çevre Kamerası (Around View Monitor) sunan Nissan Pulsar 2016, tamamı turbolu motor gamına sahip. Avrupa’da geliştirilen ve Nissan’ın Barcelona fabrikasında üretilecen Pulsar, 2014 sonbaharında yollara çıktı. Otomobilin dış tasarımında yeni jenerasyon Qashqai, X-Trail ve Note modellerinden izler bulunuyor. Dinamik çizgilere sahip olan Nissan Pulsar, 1.2 DIG-T 115 HP turbo benzinli, 1.5 dCi 110 HP turbo dizel ve 1.6 DIG-T 190 HP (2015 başında) turbo benzinli motorlardan oluşan bir ürün gamına sahip. 2700 mm’lik değerle sınıfının en uzun dingil mesafesine sahip olan Pulsar, arkada sunduğu 692 mm’lik diz mesafesiyle de bir üst sınıfa göz kırpıyor. Nissan Pulsar’ın uzunluğu ise 4385 mm.

Yeni Nissan Navara ve Pulsar 2016 Türkiye motor-şanzıman, donanım ve fiyat bilgileri ise henüz açıklanmadı.

Nissan_Genel_Muduru_Sinan_Ozkok_Haber

Nissan Pulsar 2016 fotoğraf galerisine ulaşmak için BURAYA tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler