Pazar, Temmuz 5, 2020
Ana Sayfa Haberler Yeni Lamborghini Gallardo GT3 FL2 piste çıkıyor

Yeni Lamborghini Gallardo GT3 FL2 piste çıkıyor

Almanya merkezli Reiter Engineering 2000 yılından beri kendi Lamborghini otomobillerini başarıyla geliştiriyor ve 2007’den beri GT şampiyonalarında 199 birincilik kazanıp, 350 defa podyumda yer aldı. Bu yıl ise ilk defa Lamborghini’nin Ar-Ge motorsporları departmanıyla doğrudan işbirliği içinde iddialı bir GT3’ü ortaklaşa geliştiriyor: Lamborghini Gallardo GT3 FL2.

Yeni Gallardo 2013 baz alınarak geliştirilen GT3 FL2’nin odak noktalarından biri uzun mesafe performansı. Bu da 24 saat boyunca frenler, motor soğutmada sağlanan gelişmeler ve yakıt tüketiminin azaltılması gibi alanları içeriyor. Otomobilin özellikleri arasında, Super Trofeo için geliştirilen özelliklere dayanan; yüksek verim sağlayan aerodinamik kit, yeni ön splitter, arka karbon difüzör yer alıyor. Üstelik, GT3 FL2 önceki Gallardo GT3’e göre 25 kg daha hafif.

Lamborghini Başkanı ve CEO’su Stephan Winkelmann, “Lamborghini GT3 otomobilleri için geliştirme ve tedarik partnerimiz olarak Reiter Engineering ile en az beş yıllık anlaşma imzaladığımızı açıklamadan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu anlaşma, Reiter’in güçlü mühendislik becerileri, Lamborghini markası hakkındaki heyecan ve tabii ki yarışlardaki bariz başarılarına dayanıyor” dedi ve şunları ekledi: “2013’te Avrupa ve Asya’daki yarışları desteklemeyi taahhüt ediyoruz. 2014’te ise ABD’ye açılacağız. GT3 yarış faaliyetleri ve bizim, Avrupa, Asya ve ABD’de çok başarılı olan markamız  Lamborghini Blancpain Super Trofeo serisiyle çok uyumlu bir ikili oluşturuyor. Böylece süper spor otomobillerimizin hünerlerini yollardan pistlere taşıyacağız”.

Yeni Lamborghini Gallardo GT3 FL2’nin Avrupa ve Asya’daki ekiplere ilk teslimleri Mart 2013’te başlayacak. Bu otomobiller Blancpain Endurance Serisi, Asia Le Mans Serisi ve İtalya GT3 Şampiyonası gibi serilere katılacaklar.

Lamborghini’nin Ar-Ge departmanı içindeki genişletilmiş motorsporları ekibi, Lamborghini Squadra Corse adı altında GT3 yarış programını yönetecek. 2013’ten itibaren Squadra Corse, Lamborghini sürüş deneyimlerine bütünsel bir yaklaşım getirecek. Bu etkinlikler serisi Lamborghini tutkunları ve müşteri adaylarına Lamborghini dünyasını deneyimleme olanağı sağlayacak. Lamborghini Academy hem pistte hem de buz üzerinde sürücü eğitimi veriyor ve yarış sürücülüğü yolunda ilk adımların atılmasına yardımcı oluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler