Çarşamba, Haziran 3, 2020
Ana Sayfa Fuar Yeni Honda Civic HB 2017 konsepti Cenevre’de sergilendi

Yeni Honda Civic HB 2017 konsepti Cenevre’de sergilendi

Yeni Honda Civic HB 2017 konsepti Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. İngiltere’de üretilip 2017 yılında yollara çıkacak olan yeni Honda Civic HB 2017 modelinin tasarımı hakkında önemli ipuçları veren bu konseptin yanı sıra fuarda dünyanın ilk yakıt hücreli seri üretim sedan otomobili Clarity Fuel Cell de Avrupalı otomobil severlerle buluştu.

Honda markasının 2015’te yeniden doğuşunu sağlayan yeni model ve model yenileme atağı 2016 yılında Cenevre’de de sürdürülüyor. Honda, 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda başta dünya tanıtımı yapılan Civic Hatchback Prototipi olmak üzere Clarity Fuel Cell, NSX, Civic HB, Civic Tourer, Jazz, RA272 kod adlı Formula 1 aracı ve CFR1000L Africa Twin ile boy gösterdi.

Yeni Honda Civic HB 2017 konsepti, 2017 başlarında Avrupa tanıtımı yapılması planlanan hatchback modelin yeni neslinin ön gösterimi niteliği taşıyor. İngiltere tesislerinde üretilecek olan yeni Honda Civic HB 2017, Amerika da dahil global pazarlarda satışa sunulacak.

Yeni Civic HB 2017

Geçtiğimiz Ekim ayında Tokyo Otomobil Fuarı’nda dünya tanıtımı yapılan Clarity Fuel Cell’in ilk Avrupa gösterimi Cenevre’de gerçekleşti. Tüm yakıt hücresi sistemini motor kaputunun altında barındıran dünyanın ilk seri üretim yakıt hücreli sedanı olan Clarity Fuel Cell, 700 km* ile sınıfının en iyi menzil değerine de imza atıyor (*70MPa basınçlı hidrojen tankı kullanılarak Honda’nın JC08 yöntemiyle ölçümlenmiştir).

NSX’in satışına başlandığını Detroit Otomobil Fuarı’nda duyuran Honda, 2016 yılının başı için de ilk Avrupa teslimatlarını duyurdu. Alçak ve geniş gövdesi, agresif ön tasarımı ve ilk NSX’e gönderme yapan stop grubuyla dikkat çeken yeni hibrit süpersporcu, ortada konumlandırılan çift turbo beslemeli V6 motoru ve özel olarak geliştirilen 9 vitesli çift kavramalı DCT şanzımanıyla benzersiz bir sürüş deneyimi vaat ediyor.

Honda, farklı tasarım öğeleri, özel kaplamlar ve ‘Keenlight’ isimli özel boya kullanarak geliştirdiği Jazz ‘Keenlight’ Konsepti ile bir anlamda küçük sınıf modeli Jazz için olası kişiselleştirme alternatiflerini gözler önüne seriyor.

Civic X ve Civic Tourer Style adlı iki özel seri yeni donanımlarıyla dikkat çekerken 1965 sezonunda Honda’ya ilk Formula 1 zaferini kazandıran RA272 kodlu yarış efsanesi de 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileniyor. Honda’nın maceracı ruhuyla geliştirip ürettiği yeni CRF1000L Africa Twin de stanttaki Honda yeniliklerinin arasında. Modern teknolojinin nimetlerinden yaralanan güçlü paralel çift silindirli motoru ve sağlam olduğu kadar hafif şasisiyle gerek asfalt gerekse de asfalt dışı yollarda sürüş keyfi ve sürüş konforunu bir arada sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler