Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaHaberlerYeni Ford Bronco 2021

Yeni Ford Bronco 2021

Yeni Ford Bronco 2021 tanıtıldı. Ford’un ilk defa 1966 yılında yollara çıkardığı gerçek bir arazi aracı olan Bronco, 2020 yılında tekrar doğdu. Üstelik bu defa tek gövde tipi yerine 2 kapı, 4 kapı ve sport olmak üzere geniş sayılabilecek bir aile olarak doğdu.

Ford’un F Serisi pickup’larında gördüğümüz “Built Tough” (sağlam yapılmış, inşa edilmiş) sloganı Bronco için “Built Wild” (vahşi yapılmış, inşa edilmiş) olarak değiştirilmiş. Ford, yeni Bronco’nun F-150’nin sağlamlığı ve Mustang’in vahşiliğini bir araya getirdiğini ifade ediyor.

Yeni Ford Bronco 2021 tanıtıldı

Sınıfında en iyi 4×4 kapasitesi ve uzun dönem off-road performansı ve güvenilirlik göz önüne alınarak geliştirilmiş bir araç. G.O.A.T takma isimli ilk Ford Bronco gibi her yere, her zaman gidebilen bir araç olduğu söylenen yeni Bronco’da; Terrain Management System isimli sistem sayesinde farklı sürüş şartlarına yönelik olarak çeşitli sürüş modları var. Bunlar normal, eco, spor, kaygan zemin-kum, Baja, çamur ve kaya sürüşleri için yavaş sürüşe imkân tanıyan “rock crawl” modu.

Arazi yetenekleri

Taban yüksekliği 29.5 cm olan Ford Bronco 85 cm derinliğindeki sulardan geçebiliyor. 2 kapılı versiyonda 29 derece rampa açısına ve 37.2 derecelik uzaklaşma açısına sahip. Otomobilde önde bağımsız süspansiyona, arkadaysa helezon yaylara sahip sabit arka aksa yer verilmiş. Arazi tipi Bilstein amortisörlerin kullanıldığı 2021 Ford Bronco’da sağlam bir karter koruması da unutulmamış.

Yeni Ford Bronco’da ilk etapta 2.7 lt EcoBoost V6 310 HP ve 2.3 lt EcoBoost 4 silindir 230 HP olmak üzere 2 benzinli motor seçeneği var. Şanzıman seçeneği olarak ise 7 ileri manuel veya 10 ileri otomatik şanzıman tercih edilebiliyor.

ABD başlangıç fiyatı 29.995 dolar olan yeni Bronco için ford.com  internet sitesi üzerinden 100 ABD doları kaparo karşılığında ön siparişler alınmaya başlandı. Üretimi 2021’in ilk günlerinde başlayacak olan Bronco, 2021 ilkbahar ayında ABD’deki bayilerde olacak. Yeni Ford Bronco, Jeep Wrangler ile sıkı bir rekabete girecek.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınladığımız Ford Ranger Raptor haberi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler