Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni elektrikli Opel Frontera

Yeni elektrikli Opel Frontera

Yeni elektrikli Opel Frontera duyuruldu. Opel Frontera ilk defa 1991 yılında tanıtılmıştı. Isuzu MU-Wizard ile kardeş olan Opel Frontera A, 1998 yılına kadar üretildikten sonra yerini Frontera’nın ikinci nesline bırakmıştı. 2004 yılında ise Frontera’nın üretimi sonlanmıştı.

Şimdi ise Frontera yeniden, elektrikli olarak doğuyor. Bu yılın sonlarına doğru piyasaya sunulması planlanan yeni Frontera, akıllı fonksiyonel özelliklere sahip eğlenceli bir model olarak otomobil severlerin karşısına çıkacak. Frontera, aynı zamanda Opel’in cesur ve yalın tasarım felsefesinin yeni ve sağlam bir yorumunu sergilerken, Alman markanın yeni “Şimşek Logosu”nu taşıyan ilk seri üretim otomobili olacak. Yeni Frontera, en başından itibaren elektrikli bir araç olarak satışa sunulacak. Yeni Opel Frontera ile ilgili değerlendirmede bulunan Opel CEO’su Florian Huettl, “’Frontera’ ismi, heyecan verici yeni SUV modelimize çok uygun. Özgüvenli karakteri ile pazarın tam merkezinde yer alacak” dedi.

Önümüzdeki dönemde Opel Crossland’in üretimi bitecek ve yeni Frontera, bu otomobilden doğan boşluğu dolduracak. Otomobilin detaylı teknik verileri henüz açıklanmamış olsa da, Citroen e-C3 ile aynı teknik altyapıyı paylaşacağını öngörmek yanlış olmaz.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Elektrikli yeni Citroen e-C3 tanıtıldı” haberi için BURAYA, Opel Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

 

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler