Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaHaber EkstraYeni Elektrikli Fiat 500 İtalya devlet protokolüne tanıtıldı

Yeni Elektrikli Fiat 500 İtalya devlet protokolüne tanıtıldı

Yeni Elektrikli Fiat 500, İtalya devlet protokolüne tanıtıldı. Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) ürettiği tamamen elektrikli ilk modeli olan yeni Fiat 500, İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella’ya Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Başkanı John Elkann, EMEA Bölgesi COO’su Pietro Gorlier ve Fiat Markası Global Başkanı Olivier Francois tarafından tanıtıldı. Otomobil dünyasında ve İtalya’daki değişimin öncüsü olarak lanse edilen yeni Fiat 500 daha sonra İtalya Başbakanı Giuseppe Conte’ye de tanıtıldı.

İtalya Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella yeni Fiat 500’ü incelerken.

Bu görüşmelerde FCA’nın İtalya’ya yönelik yatırımları ve çalışmaları hakkında da açıklamalar yapıldı. Yenilikçi bir yaklaşımla tasarlanan Elektrikli Fiat 500, Torino’daki Mirafiori tesisinin geleceğinin de vizyonunu ortaya koyan bir model. Avrupa’nın en eski otomobil fabrikalarından biri olan Mirafiori Vehicle-to-Grid (V2G) Pilot Projesi’ne de ev sahipliği yapıyor olacak. Bu altyapının 2021 yılı sonuna kadar 700 aracın birbirlerine bağlanabileceği, ultra hızlı şebeke hizmetleri sunmanın yanı sıra, araçların kendi kendilerini şarj edebilecekleri kapasiteye de ulaşması planlanıyor.

Daha önceki Fiat 500 EV haberimizde de belirttiğimiz gibi Fiat 500, 42 kWh kapasiteli lityum iyon bataryalarıyla WLTP normuna göre 320 km’ye kadar menzil sunuyor. Kullanıcıların günlük işe gidip gelmeleri için gerekli olan ortalama 50 km’lik menzil ise 5 dk’lık hızlı şarj ile sağlanabiliyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önceden yayınladığımız Elektrikli Fiat 500 haberi için BURAYA, Fiat İtalya internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler