Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaHaberlerYeni Citroen C4 2020 hazır

Yeni Citroen C4 2020 hazır

Yeni Citroen C4 2020 hazır. Bir süreden beri model gamında iddialı bir C segmenti hatchback otomobil olmayan Citroen, bu sınıftaki eksikliğini yeni Citroen C4 ile gideriyor. Kompakt hatchback segmenti olarak da bilinen bu sınıf Avrupa C segmenti pazarından yüzde 28’lik pay almasıyla ayrı bir öneme sahip.  Citroen Advanced Comfort programı kapsamında geliştirilen yeni Citroen C4’te benzinli, dizel ve elektrikli olmak üzere 3 farklı motor ve enerji seçeneği olacak. Teknik bilgileri henüz açıklanmayan otomobilin yüzde 100 elektrikli versiyonu ë-C4 adıyla pazarlanacak.  ë-C4; C5 Aircross SUV Hybrid, Ami, ë-Jumpy ve ë-SpaceTourer modellerinin ardından Citroën markasının elektrikliye geçiş stratejisinin beşinci modeli.

Güncelleme, 6 Mayıs 2021: Yeni Citroen C4 2021 fiyat listesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Tasarımı gerçek bir Citroen!

Citroen tasarımcıları uzun zamandan beri bu markaların zengin geçmişinden faydalanmayı unutmuşlardı.  Ancak yeni C4 2020’de bu durum tersine dönmüş gibi. Çünkü yeni C4 modern tasarım öğelerini, bu yıl 50. yaşını kutlayan Citroen GS’ten ilham alınan çizgilerle harmanlamış. Tasarım olarak güçlü gözüken yeni C4, Citroen’in kullanacağı yeni tasarım dilinin de habercisi gibi. Otomobilin burun tasarımında markanın ambleminin üst ve alt çıtalarının devam ederek aydınlatma grupları ile buluşması, çamurluk kıvrımlarının belirgin duruşu, otomobile farklı bir hava katmış. İç mekânsa fotoğraftan gördüğümüz kadarıyla sade bir çizgiye sahip ve yeterli sayıda eşya gözüne sahip. Otomobilde donanım seviyesine göre cam tavan seçeneğinin olacağını da fotoğraflardan görebiliyoruz.

Yeni Citroen C4 2020’nin detayları ve teknik özellikleri 30 Haziran 2020 tarihinde açıklanacak.

Citroen global internet sayfası için BURAYA, otomobil.com.tr internet sitesindeki diğer Citroen haberleri için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler