Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaHaberlerToyota THUMS erişimini açıyor

Toyota THUMS erişimini açıyor

Toyota THUMS erişimini açıyor. Toyota, çarpışma testleri (crash test) için geliştirdiği çarpışma mankeni THUMS’un yazılımını, 2021 yılı Ocak ayından itibaren ücretsiz olarak kullanıma sunacağını açıkladı. Bu sayede programın erişilebilirliği artacak ve araç çarpışma güvenliği için yeni çalışmalar yapmak isteyen firma ve kuruluşların iş yükü hafiflemiş olacak. İlk defa 2000 yılında tanıtılan sanal insan vücudu yazılım programı olan THUMS, trafik kazalarında insan vücudunun alacağı hasarın bilgisayarda analiz edilmesini sağlıyor.  İlk günden bu yana sürekli olarak geliştirilen yazılımın son olarak 6. versiyonu geçtiğimiz yıl tanıtıldı. Son yazılımla birlikte iskelet yapıları, beyin, iç organlar ve kaslar dâhil olmak üzere farklı cinsiyet, yaş ve fizik özellikleriyle bir dizi modelleme simülasyonları da uygulanabiliyor.

Halen 100’ün üzerinde otomobil üreticisi, tedarikçi, üniversite ve araştırma enstitüsü tarafından kullanılan Aynı zamanda bilgisayarda gerçekleştirilen simülasyonlar bir dizi farklı kaza senaryolarının tekrar edilebilmesine imkân tanırken, çarpışma testlerine göre geliştirme zamanlamasından ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlıyor.

Toyota THUMS erişimini açıyor. Bu yazılım sayesinde farklı kaza senaryolarında, insan vücudunun alacağı hasar kapsamlı şekilde analiz edilebiliyor

Toyota Avrupa THUMS internet sayfası için BURAYA, otomobil.com.tr sitesindeki diğer Toyota haberleri için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler