Çarşamba, Ekim 27, 2021
Ana SayfaHaberlerVaran Turizm yeniden yollarda

Varan Turizm yeniden yollarda

Varan Turizm yeniden yollarda. Türkiye’nin köklü otobüs firmalarından Varan Turizm, 4 yıllık bir aradan sonra tekrar yollara çıkıyor. 1946 yılında faaliyete geçen Varan Turizm, ilkleri hayata geçirmesiyle sektörün öncü firmalarından biri olmuştu. Otobüs içinde video yayını, internetten bilet satışı gibi yenilikler bunlardan ilk akla gelenleri. 2011 yılında Ulusoy bünyesine geçen Varan 2016 yılındaysa faaliyetlerini durdurmuştu.

Ulaştırma sektörünün bu köklü ismi 8 Temmuz 2020 günü İstanbul’da düzenlenen basın toplantısıyla tekrar faaliyete geçtiğini duyurdu. Konfor ve güvenliği ön planda tutan şirket ilk etapta, 9 Temmuz tarihinden itibaren İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa merkezli seferlere başlıyor. Üç yıl içinde en fazla yolcu taşıyan 3 firmadan biri olmayı hedefleyen Varan’ın 2020 hedefiyse yıl sonuna kadar 1.5 milyon yolcu taşımak ve 700 kişiye istihdam sağlamak. Bunun için de yılsonuna kadar 200 milyon TL’lik yatırımla 100 otobüslük bir filo kurmayı amaçlıyor.

İlk etapta 250 kişilik istihdam sağlayan Varan’ın 9 Temmuz itibarı ile filosu 16 adet MAN otobüsten oluşuyor.

Kemal Erdoğan – Kemal Soğancı

Konuyla ilgili açıklamalar yapan Varan Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Soğancı “Şehirlerarası otobüs işletmeciliğinde uzun yıllardır varlık gösteriyoruz. Otobüs bizim için bir sevda, bir tutku. Sevdiğimiz işi yapmak ve o işi büyüterek ülkemiz insanına hak ettiği hizmeti sunmak istiyoruz. Varan, bir döneme damgasını vurmuş sektörün en prestijli markalarının başında geliyordu. İnsanların hafızasında olumlu yer etmiş bu markanın sektörden uzakta olmaması gerektiğini ve kaldığı yerden yolcularına güzel seyahat anıları yaşatmaya devam etmesini istedik. Bu nedenle de bu yatırımı yaparak Varan’ı yeniden sevenleri ile buluşturuyoruz.” dedi.

Varan Turizm CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Erdoğan ise CEO “Tesis ve hizmetler noktasında Varan geçmişte çok ciddi ayrışan bir markaydı. Marka mirasının devamı niteliğinde pandemi sürecinin getirdiği yasal gerekliliklere ek olarak yolcularımız için ayrıcalıklı hizmetlerimiz olacak. Pandemi sürecinin izin verdiği ölçüde bunların ilki özel yolcu salonlarımız olacak ve yolcularımız otogarın kalabalığına girmeden rahatlıkla seyahatlerine bu noktadan başlayabilecekler.” ifadesini kullandı.

Varan Turizm internet sitesine ulaşmak için BURAYA, otomobil.com.tr sitesindeki otobüs-kamyon haberlerine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler