Perşembe, Ağustos 11, 2022
Ana SayfaHaberlerTransAnatolia 2020 sona erdi

TransAnatolia 2020 sona erdi

TransAnatolia 2020 sona erdi. Ülkemizin önemli motorsporları organizasyonlarından TransAnatolia Rallisi bu yıl 10. defa düzenlendi. İstanbul’dan start alan yarışın rotası Abant ve Haymana’dan sonra Karaman’ın Karadağ ilçesine ulaşıp, sonra İstanbul’un Şile ilçesine varmak şeklindeydi. 15-22 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen TransAnatolia 2020’ye 25 motosiklet, 37 4×4 otomobil, 3 SSV ve 5 ATV olmak üzere toplamda 70 araç katıldı. 16 Ağustos Pazar sabahı İstanbul Kemerburgaz Kent Ormanı’ndan başlayan 2.850 km’lik rota, 22 Ağustos Cumartesi günü Şile’de son buldu.

Genel klasmanda yabancı hakimiyeti

Yarışın genel klasmanında Fransız ve İtalyan yarışçıların hâkimiyeti vardı. Genel klasmanda birinciliği Fransız Xavier de Soultrait (motosiklet) alırken ikinciliği yine bir Fransız olan Adrien Van Beveren (motosiklet) aldı. Üçüncülükte ise İtalyan Jacopo Cerutti (motosiklet) vardı. Türk pilotlar arasında en iyi dereceyi yapan Ejder Erişti genel klasmanda sekizinci oldu.

Yarışın genel klasmanının ilk üçü, aynı zamanda motosiklet kategorisin de ilk üçüydü. Motosiklet kategorisinde Fransız Xavier de Soultrait toplamda 20 saat 28 dk 57 saniye ile birinci oldu. Son Dakar yarışında kaza geçiren ve kaza sonrası ilk kez Türkiye’de yarışa katılan Fransız Adrien Van Beveren 20 saat 41 dakika 11 saniye ile ikinci, iki kez İtalya Şampiyonu olan Jacopo Cerutti de 20 saat 54 dakika 50 saniye ile üçüncü oldu. 

Quad kategorisinde İsrafil Akyüz totalde 39 saat 5 dk 52 sn süre ile birinci olurken Erkan Uzlaş ikinci, Hasan Yatgın yarışı üçüncü sırada tamamladı.

SSV kategorisinde ise Çağdaş Çağlar & Ertuğrul Danişment totalde 34 saat 59 dakika 39 saniye süre ile birinci olurken, Zafer Durmaz & Onur Altan Tan ekibi ikinci, Necati Şahin & Armağan Şahin ekibi üçüncü oldu.

Tüm yarış boyunca büyük çekişmelerin yaşandığı otomobil kategorisinde sıralama şu şekilde gerçekleşti. Tarık Gökbay & Osman Metin ekibi genel klasmanda 30 saat 52 dakika 20 saniye ile birinciliğe otururken Serhat Saygılı & Suat Çelik ekibi 31 saat 4 dakika 4 saniye süre ile ikinci, Ahmet Bağce & Mert Tepe ekibi 31 saat 15 dakika 21 saniye süre ile üçüncü oldu.

TransAnatolia resmi internet sitesi için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler