Çarşamba, Haziran 3, 2020
Ana Sayfa Genel Toyota’dan 23 Nisan çağrısı

Toyota’dan 23 Nisan çağrısı

Toyota’dan 23 Nisan çağrısı. 23 Nisan 1920; Türk Milleti’nin iradesinin vücut bulmuş hali olan Birinci Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu gün olarak Türk tarihinde önemli bir yere sahip. Bu önemli gün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarihten 9 yıl sonra, Atatürk tarafından çocuklara armağan edildi. Ve ilk defa o gün Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlanmıştır.  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle okulların kapalı olduğu bir zamana denk geliyor. Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Toyota Türkiye, öğrenimlerini evlerinde sürdüren çocukların, evlerinin balkonlarını süsleyerek yine bu güne ve bu bayrama sahip çıkacaklarını dile getirdi.

Ayrıca çocuklar için www.23nisan100yasinda.com adlı internet sayfasını hayata geçiren Toyota, çocukların evlerinde, balkonlarında yaptıkları hazırlık ve kutlamaların bu sayfada yayınlanmasıyla ortak bir sinerji oluşacağını belirtti.

Toyota’dan 23 Nisan çağrısı

Toyota Türkiye çağrısında i100’ncü yılında ayrı ve özel anlam taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda her yıl düzenlenen etkinliklere ara verilmeden evlerde kutlanmasının birlik ve beraberliğe önemli katkılarda bulunacağının altı çizildi. Çocukların önderliğinde düzenlenecek kutlamaların 23 Nisan’da balkonlara taşınmasının büyük bir moral motivasyon sağlayacağına da değinilen açıklamada şu görüşler dile getirildi;

Toyota olarak her yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve tüm plazalarımızda çocukların katılımıyla neşe ve coşku içinde kutladığımız 23 Nisan etkinlikleri bu yıl içinde bulunduğumuz şartlar nedeniyle evlerde kutlanacak. Bu doğrultuda tüm ebeveynlere ve çocuklara seslenerek onların bu anlamlı günü kesintiye uğratmadan kutlamaya devam etmeleri çağrısı yapıyoruz. Bayraklarla, balonlarla, fenerlerle süslenecek balkonlarda yine çocuklarımız bir araya gelecek ve kendilerine armağan edilen bu güne her zaman olduğu gibi sahip çıkacaklardır. 100’ncü yılında bu bayramı aynı anda ülkemizin tüm çocuklarının şarkılarla, marşlarla en güzel kıyafetlerini giyerek danslarla kutlaması hem onların hem de büyüklerinin moral değerlerini yükseltecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler