Salı, Mart 2, 2021
Ana Sayfa Haberler Honda ve GM’den elektrikli otomobil işbirliği

Honda ve GM’den elektrikli otomobil işbirliği

Honda ve GM’den elektrikli otomobil işbirliği. Honda ve General Motors (GM, elektrikli otomobil üretimi konusunda anlaştı. Yapılan anlaşmaya göre GM’nin Ultium batarya teknolojili, esnek global platformu kullanılarak iki tane elektrikli Honda otomobil üretilecek. Honda’nın ‘Elektrikli Vizyon’ stratejisi kapsamında yapılan anlaşma ile üretilecek araçların 2024 yılında satışa çıkması öngörülüyor. Araçların satılacağı bölge ise ABD ve Kanada olarak açıklandı. Yeni elektrikli araçların iç mekân ve dış tasarımları Honda tarafından yapılacak ve yürüyen aksamı da Honda’nın sürüş karakterine yansıtacak şekilde ayarlanacak. Honda, 2018 yılında da GM’nin batarya ve elektrikli araç geliştirme çalışmalarına katılmıştı.

Honda ve GM’den elektrikli otomobil işbirliği. Anlaşmaya göre 2024 yılında GM altyapılı iki tane elektrikli Honda modeli satışa sunulacak.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Honda Amerika Başkan Vekili Rick Schostek bu işbirliğinin iki tarafın güçlerini bir araya getirdiğini ve üretim verimliğinin müşteriler için daha fazla değer sağlayacağını söyledi. Bu işbirliğinin ölçek ekonomisinin kilidini açacağını ve elektrifikasyona hız kazandıracağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler