Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaHaberlerTemsa Global, körüklü ve CNG’li Avenue otobüs modellerini tanıttı

Temsa Global, körüklü ve CNG’li Avenue otobüs modellerini tanıttı

Temsa Avenue otobüs ürün gamı iki yeni modelle büyüyor. 18 metrelik körüklü ve 12 metrelik CNG’li Avenue otobüs modellerinin tanıtımı Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanı Mehmet N. Pekarun ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik’in katılımıyla 30 Eylül 2013 Pazartesi günü İstanbul’da yapıldı. Yılda 11.500 araç üretim kapasitesine sahip olan ve 64 ülkeye ihracat gerçekleştiren Temsa Global, Türkiye’de üretilen 18 metre uzunluğundaki Temsa Avenue Körüklü Otobüs ile, özellikle kalabalık nüfusa sahip büyükşehirleri hedefliyor.

Temsa Avenue Körüklü Otobüs, tek seferde çok sayıda yolcu transferini sağlayarak, ulaşım sorununun çözümüne katkı sağlarken, ulaşım maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor. Araçta, şehiriçi otobüslerde yeni yönetmelikle devreye girecek engelli insanların kullanımına uygun rampanın yanı sıra elektronik kontrollü aktif süspansiyon sistemleri standart olarak sunulurken, alçaltma, yükseltme, yana yatma gibi özelliklerin yanısıra araç stabilitesi ve araç kalitesi üst seviyede tutuluyor. Bu özelliklere ek olarak; otomatik park freni fonksiyonu, yokuşta destek fonksiyonu ve durak freni sistemi gibi güvenlik paketleri sunuluyor.


Temsa Avenue CNG Otobüs modeli ise şehiriçi toplu taşıma için önemli olan yüksek taşıma ve kabin soğutma kapasiteleriyle dikkat çekiyor. Temsa Avenue CNG’nin en büyük özelliği ise doğalgazla çalışması. 12 metre uzunluğundaki solo tip araç, çevreci yakıtı sayesinde büyükşehirlerde yaşanan hava kirliliği probleminin ortadan kalkmasına katkı sağlıyor. Araçta yeni nesil Tip4 doğalgaz tüpleri kullanılıyor. Elektronik kontrollü süspansiyon sisteminin standart olduğu araçta, alçaltma, yükseltme, yana yatma gibi özelliklerin yanı sıra araç stabilitesi ve sürüş kalitesi üst seviyede tutuluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler