Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerSuzuki Tokyo Motor Show’a üç konsept hazırladı

Suzuki Tokyo Motor Show’a üç konsept hazırladı

42’nci Tokyo Motor Show’un ev sahiplerinden biri olan Japon Suzuki markası, fuarda sergilemek üzere üç yeni konsept araç hazırladı. “Büyük geleceğin küçük otomobilleri” sloganı altında birleştirilen bu üç yeni konsept araç, çevreci kimlikleriyle dikkat çekiyor.

 

Japon üretici Suzuki’nin Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı ilk konsept aracın adı Regina. Suzuki Regina, seri üretim versiyonu global anlamda pazarlanacak olan bir model. Hafif, aerodinamik ve çevreci olarak tanımlanan Suzuki Regina, 730 kg’lik ağırlığıyla dikkat çekiyor. 1 litre yakıtla 32 km yol kat edebildiği belirtilen otomobilin karbondioksit emisyonunun 70 g/km olduğu vurgulanıyor.

 

Suzuki’nin Tokyo’da tanıtacağı ikinci konsept aracı ise Q-concept adını taşıyor. 1+1 oturma düzenli iki kişilik iç mekana sahip olan Suzuki Q-concept, 2.5 metre uzunluğunda bir araç. Gündelik hayatta kısa mesafeleri zevkli bir şekilde almak için tasarlandığı belirtilen Suzuki Q-concept’in, bir motosiklet kadar pratik kullanıma sahip olduğu söyleniyor.

 

Tokyo Motor Show’da sergilenecek üçüncü yeni Suzuki konsepti ise Swift EV Hybrid. Japonya’da insanların günde ortalama 20-30 km yol kat ettikleri düşüncesinden yola çıkılarak hazırlanan Suzuki Swift EV Hybrid, bu mesafeyi sadece pil kullanarak alabiliyor. Pil bittiğinde devreye giren jeneratör ise sürücüye ekstra menzil kazandırıyor. Daha az pile sahip olması nedeniyle, diğer elektrikli otomobillerden daha hafif olduğu belirtilen Swift EV Hybrid ziyaretçilerden ilgi göreceğe benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler