Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerNissan Pivo 3 Tokyo’da tanıtılacak

Nissan Pivo 3 Tokyo’da tanıtılacak

Bu sene 42’nci kez düzenlenecek olan Tokyo Motor Show, Japon markaların ev sahipliğinde ve dolayısıyla da onların gövde gösterisi şeklinde geçecek. Nissan da o markalardan biri olacak. Japon üretici, kapıları 3-11 Aralık 2011 tarihleri arasında açık kalacak olan Tokyo Motor Show 2011’de birçok yeni otomobil ve konsept araç birden sergileyecek. Bunlardan biri de Pivo 3 olacak.

 

Aslında Nissan Pivo 3’ün geçmişi 2005 yılına dayanıyor. O yıl, yine bir Tokyo Motor Show’da tanıtılan Pivo 1 konsepti, Nissan’ın sıfır emisyon ve yüzde 100 elektrikli araçlar konusuna verdiği önemi göstermesi bakımından önemliydi. Pivo 1 konseptini, sonraki yıllarda Pivo 2 izlemişti. 42’nci Tokyo Motor Show’da sergilenecek olan konsept aracın adı ise Pivo 3. Bu araç, Pivo 1’e göre seri üretime çok daha yakın olmasıyla dikkat çekiyor.

 

Pivo 3, Nissan’ın EV (Electric Vehicle – Elektrikli Araç) ürün gamını bir adım öteye taşıyor. Geleceğin şehir hayatı için düşünülerek geliştirilmiş olan Nissan Pivo 3, Nissan Ürün Stratejileri ve Ürün Planlaması Departman Başkan Yardımcısı Francois Bancon’ın deyişiyle “Metropollerdeki çevreci ulaşım konusuna çözüm getirecek”.

 

Küçük boyutlarıyla dikkat çeken Nissan Pivo 3’ün dönüş çapı sadece 4 metre. Bir başka deyişle, bu otomobille U dönüşü yapmak için sadece 4 metre genişliğinde bir alana ihtiyaç duyuluyor. Otomatik park sistemiyle sürücüsüne konfor sunan Pivo 3, 3 metre uzunluğunda olmasına karşın iç mekânında 1+2 oturma düzenli olmak üzere 3 kişilik oturma alanına sahip.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler