Salı, Nisan 16, 2024
spot_img
Ana SayfaAkaryakıtStarpet 450 istasyona ulaştı

Starpet 450 istasyona ulaştı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alan Starpet, 2011 yılını 70 ilde 450 istasyon sayısına ulaşmış olarak kapatıyor. 2011 yılının akaryakıt sektörü için zor bir yıl olduğunu ve özellikle Orta Doğu ve Afrika ülkelerinde yılın ilk yarısında başlayan yönetim karşıtı hareketlerin sektörü olumsuz anlamda etkilediğini anlatan Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, “Orta Doğu’da yaşanan olaylar, yıl içinde benzin fiyatlarının 4 liraya kadar ulaşması ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’nun aldığı kararla Ocak ayından itibaren promosyon uygulamalarının kaldırması akaryakıt sektörünü harekete geçirdi. Ancak biz sektörün yaşadığı tüm sıkıntılara karşın 2011 hedefimiz olan 450 istasyon sayısına ulaşarak, 70 ilde hizmet vermeye başladık” diyor.

 

Starpet Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Okalin, 2011 yılında gerçekleştirmeye başladıkları ve yoğun tüketici ilgisi ile karşılaşan ücretsiz “pit stop” hizmeti ve indirim kampanyalarına dair yaptığı açıklamada da, “Promosyon hem bayi hem de dağıtım firmaları için büyük bir külfetti. EPDK promosyonları  kaldırarak, piyasadaki rekabet ortamını hızlandırdı. Bu yasak ile promosyonlara ayrılan bütçeyi indirime yansıtma kararı aldık. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 12’ye varan indirim günleri kampanyalarımızı başlattık. Bundan sonra da Starpet olarak farklı il ve noktalarda belirlediğimiz istasyonlarda indirim kampanyalarımız devam edecek” dedi. Murat Okalin, indirim günlerinde satışların 4-6 kat daha fazla olduğuna dikkat çekerek, “Kampanyalarımız ile tüketiciden çok olumlu tepkiler aldık. Bazı müşteriler Starpet sayesinde ilk defa depolarını tam doldurduklarını belirtti. Müşteri ilgisi beklediğimizin üzerinde oldu.  Bu tarz kampanyaların tekrarlanmasını istediklerini de belirttiler. Biz yüzde 100 artış beklerken yüzde 200’e yakın satış gerçekleştirdik. Her bir kampanyamızdan yaklaşık 2000 civarında araç faydalandı” dedi. Okalin, 2012 yılındaki öncelikli hedeflerinin, şehir merkezinde ve nitelikli bayi sayısını arttırmaya devam etmek olduğunu vurguladı.

1 Yorum

  1. Ben yakıtımı 30 krş ucuza starpet ten alıyorum, pahalı olan ile hiç farkı yok. Promosyonları yok ama 120 TL lik yakıt aldığım zaman yaklaşık 10 TL kazancım oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler