Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaHaber EkstraGoodyear, halkı kış lastikleri konusunda bilgilendiriyor

Goodyear, halkı kış lastikleri konusunda bilgilendiriyor

Goodyear, Türkiye’de trafik kazalarını önleme ve güvenli sürüş için sürücüleri bilinçlendirme çalışmalarını İzmir’in Balçova ilçesinde bulunan Agora Alışveriş Merkezi’nde sürdürdü. Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte Goodyear, Türkiye genelinde seçilen şehirlerde bulunan belirli alışveriş merkezlerinde (AVM) düzenlediği aktivitelerle, tüketicilere, zorlu hava şartlarında kullanacakları kış lastikleri hakkında  eğitim veriyor. Goodyear, İzmir Balçova’daki Agora Alışveriş Merkezi’nde kurduğu standlarda, sürücülere kış lastiklerinin kullanımı ve Goodyear’ın güçlü kış serisi UltraGrip 8 lastikleri hakkında bilgilendirmeler yaptı. Etkinlik süresince AVM’de ve seçilmiş bazı otoparklarda “Lastik diş ölçümleri” kontrolleri yapıldı.

 

Değişik coğrafi özelliklere sahip olan ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesi’nde sıcaklıklar 6 ay boyunca “0” derecenin altında seyrederken, Türkiye’nin güney sahil kesimi haricinde, ortalama sıcaklıklar, üç ay boyunca 7 derecenin altında olabiliyor ve buzlanma, kar yağışı gibi sürüşü zorlaştırıcı faktörler ortaya çıkıyor. Goodyear Türkiye Tüketici Lastikler Pazarlama Müdürü Asena Taniş Ulugergerli, Goodyear’ın her zaman tüketicilerini bilinçlendiren, eğitici bir rol üstlendiğinin altını çizerek, “Tüketiciler; araçları için en doğru lastiği seçerken, güvenlik ve performans özelliklerinin yanı sıra; araçlarının teknik özelliklerini, yol koşullarını ve sürüş alışkanlıklarını da değerlendirmelidir. Biz Goodyear olarak, bu aktivitelerimizle, tüketicilerimizi hem araçları için doğru lastik seçimi ve güvenli sürüş, hem de zengin kış serisi UltraGrip lastiklerimiz hakkında bilgilendiriyoruz” dedi.

 

Goodyear’ın geçtiğimiz yıllarda yaptığı benzer aktivitelerde “lastik diş derinliği ölçümleriyle” 22.000’den fazla aracın lastikleri incelenmişti. Uygulama sonucunda her 100 araçtan 4’ünün lastiklerinin “çok tehlikeli seviyelerde aşındığı”, 67’sinin ise normal sınırlar içinde olduğu fakat “yakın gelecekte değiştirilmemesi halinde tehlike sınırına gireceği” ortaya çıkmıştı. Aynı önemli uygulamayı bu yıl da devam ettirecek olan Goodyear, bu sayede trafikteki tüm sürücülerin ve yolcuların güvenliğini tehdit eden bu probleme dikkat çekecek ve tüketicileri bilinçlendirmeyi sürdürecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler