Cuma, Ekim 15, 2021
Ana SayfaDiğerSkoda MOUNTIAQ

Skoda MOUNTIAQ

Skoda MOUNTIAQ için “öğrenci işi Skoda” desek, herhalde yanlış olmaz. Çünkü Skoda Kodiaq altyapılı bir pick-up olan Mountiaq; Skoda’nın, 2014 yılında Mladá Boleslav kentinde hizmete soktuğu “meslek lisesi” ŠKODA Vocational School’daki 35 “çırağın” 8 aylık ve 2.000 saatlik yoğun çalışması ile ortaya çıkmış bir araç.

Tasarım süreci

Tasarım süreci 2018’in sonbaharında başlayan Skoda MOUNTIAQ’ın üretim aşamasına, 2019’un Ocak ayında geçilmiş. Çalışmalara öncelikle gövdenin güçlendirilmesiyle başlanmış. Daha sonra tavan ve arka sütun kesilmiş. Bununla beraber aracın kapıları da genişleyen gövdeye ve yan tarafa uygulanan basamakla uyumlu hale getirilmiş. Skoda Mountiaq’ın stop lambaları ve genel arka görünümü, markanın güncel tasarım dilini yansıtıyor ve çoğu pick-up’ta gördüğümüz sıkıcı arka tasarım bu araç için söz konusu değil. Kargo alanının zemininde saklama alanları olması da güzel bir detay.

2450 kg’lık Mountiaq’ın uzunluğu 4999 mm, genişliği 2005 mm, yüksekliği 1710 mm ve dingil mesafesiyse 2788 mm. 29 cm’lik taban yüksekliği şu an piyasada satılmakta olan pick-up’lardan ve arazi araçlarından daha fazla olan Mountiaq’ın kaputunun altında 190 HP’lik 2.0 TSI motor yer alıyor. Bu havalı aracın müzik sistemi de kendisi de havalı… Sistemde 2.000-watt amfi ve 2.000-watt subwoofer kullanılmış.

Skoda meslek okulundaki çıraklar macera ve off-road ruhu olan güzel bir konsept araç ortaya çıkarmışlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler