Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaFuarSEAT Ateca X-Perience Paris’te sergilendi

SEAT Ateca X-Perience Paris’te sergilendi

SEAT Ateca X-Perience SUV modeli Paris Otomobil Fuarı 2016’da tanıtıldı. Bir kompakt SUV olan SEAT Ateca, şehirli bir müşteri kitlesine sahip olsa da SEAT Ateca X-Perience beklenenden çok daha fazla off-road kapasitesi sunuyor. Ateca X-Perience ile daha maceracı bir karaktere vurgu yapılarak, diğer SUV’ların ulaşamayacağı türde bir arazi aracı yaratılıyor. Orta konsolda yer alan sürüş deneyimi butonu ile SEAT Sürüş Profilindeki Eko, Konfor, Spor, Kar, Off-road ve Kişisel modlardan biri seçilebiliyor ve böylece SEAT Ateca X-Perience sürücü durumuna, yol koşullarına ve o andaki kişisel tercihlere kendini uyarlayarak yeni bir maceraya hazır hale geliyor. Yeni nesil Haldex teknolojisine sahip 4Drive çekiş kontrolü, Yokuş İniş Desteğini de içeriyor ve bütün bunlar sürüş güvenliğini arttırıyor.

SEAT Ateca X-Perience modelinin 18 inç’lik özel tasarım jantları, siyah çamurlukları, özel kapı eşikleri, çizilmez boyası, ideal yerden yüksekliği otomobilin off-road karakterini tamamlıyor. Krom tavan rayları, bagajın üstüne yerleştirilen ve otomobilin sportif karakterini ortaya çıkaran arka spoyler, bagajdaki 4Drive ve X-Perience logoları, arka tamponda yer alan çamurluklar Ateca X-Perience modeline agresif bir görüntü kazandırıyor.

SEAT Ateca X-Perience

190 HP güç üreten 2.0 TDI motora sahip SEAT Ateca X-Perience modeli 7 ileri DSG şanzımanıyla performans ve verimliliği buluşturmayı hedefliyor. Ateca X-Perience, SEAT modelleri için artık alışılmış olan sürücü destek sistemlerini en eksiksiz şekilde barındırıyor. Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleyici (ACC), Şehir içi Acil Frenleme Fonksiyonu özelliğine sahip Ön Bölge Asistanı, Kör Nokta Tespit Sistemi ve Arka Çapraz Trafik Uyarısı, Top View Camera (Çevresel Görüş Sistemi), Park Asistanı gibi özellikler otomobilde yer alıyor.

SEAT, bağlanabilirlik konusunda da en önde olmayı hedefliyor. Ateca X-Perience modelinin Full Link teknolojisi (Apple Car Play ve Android Auto işlevlerini kapsar), 8 inç’lik Medya Sistemi ekranı ve sürücünün akıllı telefonları kablosuz olarak şarj etmesini sağlayan “Connectivity Box” sistemini içeren yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri sayesinde dijital dünyayla sürekli olarak bağlantı içinde kalması sağlanıyor.

SEAT Ateca X-Perience modelinin Türkiye fiyatı ve satış tarihi henüz açıklanmadı.

SEAT Ateca X-Perience

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler