Perşembe, Ekim 14, 2021
Ana SayfaHaberlerRolls-Royce Dawn Türkiye'de

Rolls-Royce Dawn Türkiye’de

Rolls-Royce Dawn Türkiye’de! Otomobilde lüks ve prestijin zirve markalarından olan Rolls-Royce Motor Cars, yeni 4 kişilik üstü açık modeli olan Rolls-Royce Down’u İstanbul’da, Esma Sultan Yalısı’ndaki basın toplantısı ile tanıttı. Gün doğumu anlamına gelen Dawn’da yer alan 6.6 litrelik, çift turbolu V12 motor; 570 HP güç ve 780 Nm tork üretiyor. Fabrika verilerine göre 0-100 km/h hızlanmasını 5.1 saniyede tamamlayan Rolls-Royce Dawn’un maksimum hızıysa 250 km/h. Rolls-Royce Dawn’ın Türkiye satış fiyatı 881.360 Euro’dan başlıyor. Bu sayfadaki otomobilin fiyatıysa 997.650 Euro.

Rolls-Royce_Dawn_istanbul

Gerçek bir 4 kişilik üstü açık otomobil olduğu ifade edilen Rolls-Royce Dawn’un tente tavanı 50 km/h hıza kadar 24 saniye içinde elektrikli olarak açılıp-kapatılabiliyor. Ayrıca tente tavanlı otomobiller arasında en sessiz otomobilin Dawn olduğu belirtiliyor. Rolls-Royce Dawn’u düzenlenen basın toplantısında yakından inceleme fırsatı bulduk. Malzeme kalitesi ve işçilik yönünden kusursuz olan otomobilin V12 motoru ipeksi yumuşaklıkta çalışıyor. Bir Rolls-Royce’u ayrıcalıklı kılan yönlerden bir tanesi ise sahibinin zevkini yansıtması ve geniş kişiselleştirme seçenekleri sunması. Kişiye Özel Ismarlama Programı kapsamında  44.000 dış boya seçeneğinden, tavan döşemesindeki yıldız efektine kadar birçok noktada kişiselleştirme yapılabiliyor.

Rolls-Royce_Dawn_Turkiye (5)

Konuyla ilgili olarak Rolls-Royce Motor Cars Istanbul’un sahibi Artuğ Aysal  “Bir otomobili kişiselleştirmek için neredeyse sınırsız fırsatlar sunan Ismarlama programı, müşterilerimize oldukça duygusal bir satın alma sebebi sunuyor. Aslında otomobil sahibinin istek ve hayallerini gerçekleştirmek için çalışmak bizim için oldukça değerli ve tatminkâr bir şey” ifadelerini kullanırken; Rolls-Royce Motor Cars´ın Bölge Satış Müdürü Robert Barnes, “Bu ödüllü üstü açık coupé, cazibeli lüksün, stilin ve güzelliğin somut bir örneğidir. Onu kısa bir zaman içinde rahatlatıcı bir gün batımının keyfinin çıkarken Istanbul’da ve Akdeniz’in muazzam bir güzelliğe sahip sahil yollarındagörmek için artık sabırsızlanıyoruz” dedi.Rolls-Royce_Dawn_Turkiye (3) Rolls-Royce_Dawn_Turkiye (4)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler