Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaEkonomiRenault Fluence Z.E. fiyatı belli oldu

Renault Fluence Z.E. fiyatı belli oldu

Renault Fluence Z.E.’nin Türkiye fiyatı 60.000 TL olarak açıklandı. Kamu kuruluşlarına yapılacak satışın ardından Nisan 2012’den itibaren nihai tüketiciye satışına başlanacak olan otomobile sahip olanlar, ayrıca ayda yaklaşık 100 Euro tutarında bir pil kirası verecekler. Tam şarjla 160 km menzil sunan Fluence Z.E.’nin İstanbul’da çektiğimiz sürüş izlenimi videosuna ulaşmak için BURAYA tıklayınız. Bir karşılaştırma yapmak gerekirse; dizel motorlu Renault Fluence Dynamique 1.5 dCi EDC 110 HP’nin fiyatı 60.500 TL.

Türkiye’nin ilk yüzde yüz elektrikli otomobili Renault Fluence Z.E’nin nihai tüketiciye satışına başlandı. İlgili habere ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ!
Otomobilin sürüş izlenimi videosu için BURAYA, performans testi videosu için BURAYA tıklayın!

2 YORUMLAR

  1. Bence elektrik geleceğin teknolojisi olacak ama şu an için erken. Pil teknolojisinin ciddi anlamda ilerlemesini beklemek lazım.

    Bu ürünü kimsenin satın alacağını sanmam. 160km’lik menzil gerçekten çok az, şehirlerarası seyahati imkansız kılıyor. İnsanlar hayatları kolaylaşsın, seyahat özgürlükleri artsın diye otomobil alıyorlar, sürekli şarj etme, pil parası ödeme v.b. gibi dertlerle kimse uğraşmaz. Çok ucuza seyahat etme kaygısı olanlar da otomobil almıyor zaten. Zaten cebinde parası olmayan adam bir araca 60000 TL vermez.

    Fiyatı dizel ile aynıymış ama uzun vadeli düşünelim. 10 yıl sonra dizel araç ilk günkü gibi çalışacaktır ama bu aracın geleceğini kimse bilmiyor. Yani henüz erken, bu araçların satılabilmesi için devletin ciddi teşvikler uygulaması lazım. Ama bizim devletimizde o vizyon yok, yani gelecek yıllarda başka ülkeler bu araçların ARGE’sini yapacak biz de, bu teknolojiye hiç bir katkıda bulunmayacak, şimdi olduğu gibi dövizimizi dışarıya aktaracağız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler