Salı, Temmuz 23, 2024
Ana SayfaHaberlerRenault Duster Bursa’da üretilecek

Renault Duster Bursa’da üretilecek

Renault Duster Bursa’da üretilecek. Duster, Renault markası ile Bursa’da üretilecek. Yeni Renault Duster, hibrit motor seçeneğiyle 2024 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulacak. İstanbul’da düzenlenen “Renault Uluslararası Oyun Planı 2027″ basın toplantısında ayrıca 2027 yılına kadar Bursa Oyak Renault fabrikasında Duster da dâhil toplam 4 model üretileceği açıklandı. Yeni modellerin üretimi için 2027’ye kadar 400 milyon Avro yatırım yapılacak. Ayrıca elektrikli otomobiller 2027 yılına kadar Türkiye’deki Renault satışlarının 1/3’ünü oluşturacak.

Basın toplantısında konuşan Renault Markası CEO’su Fabrice Cambolive “Renault, güçlü ve güvenilir ortağı OYAK ile birlikte 54 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Renault ve OYAK birlikte 7,5 milyondan fazla otomobil üretti ve Türkiye’deki her 7 otomobilden biri Renault logosu taşıyor.  “Uluslararası 2027 Oyun Planı” için Türkiye en önemli merkezlerimizden biri olarak büyük rol üstleniyor. Hedefimiz Türkiye’de pazar lideri olmak, markamızı yeni ürünlerle güçlendirmek, özellikle SUV segmentinde güçlü bir varlık geliştirmek, hibrit ve elektrikli araçlara dayalı bir elektrifikasyon stratejisi uygulamak. Bursa fabrikamızı sadece Avrupa’nın değil, dünyanın diğer ülkelerinin de ihracat merkezi haline getireceğiz” dedi.

MAİS A.Ş. CEO’su Dr. Berk Çağdaş ise “Bugün, 2024 yılından itibaren Türkiye’de yerlileştirmeyi planladığımız 3 SUV arasından ilki olacak Yeni Renault Duster’ı duyurmak istiyorum. Yeni Renault Duster’ın, Duster modelinin başarı hikayesini sürdüreceğine eminim. Gerçek bir ikon olan Duster, kariyerinin 13 yılı aşkın süresinde dünya çapında büyük bir başarı elde etti. Duster dünya genelinde 1,7 milyondan fazla satış rakamına ulaştı. Yeni Renault Duster, önceki nesillerini başarılı kılan tüm özellikleri koruyor. Duster ve yeni SUV’larla birlikte, Renault markası tam bir SUV yelpazesine sahip olacak” açıklamasını yaptı.

Renault Group Türkiye CEO’su Jan Ptacek, Türkiye’nin Renault Group içindeki önemli endüstriyel varlığını vurgulayarak şunları söyledi: “Verimli bir sanayi merkezi inşa etmek için Bursa fabrikamızın endüstriyel varlığı büyük önem taşıyor. Oyak Renault fabrikası, Türkiye’nin en büyük binek otomobil üretim kapasitesine sahip. Renault Group’un yeni modüler platformunun 2026 yılına kadar Bursa fabrikamızda devreye alınmasıyla, bir adım daha ileriye gidiyoruz. Esnek ve son derece verimli olan bu platform, çok çeşitli güç aktarma mekanizması teknolojilerini barındırıyor. Toplam uzunluğu 4 ile 5 metre arasında değişen araç yelpazesi, 2.6’dan neredeyse 3 metreye kadar dört farklı dingil mesafesi uzunluğu olanağı sunuyor.”

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan “Dacia Duster 1.3 EDC test sürüşü”nü okumak için BURAYA, Renault Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Soldan sağa: Jan Ptacek, Fabrice Cambolive, Berk Çağdaş, Thierry Charvet.
spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler