Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaHaberlerRenault Austral SUV duyuruldu

Renault Austral SUV duyuruldu

Renault Austral SUV duyuruldu. Renault, 2022 yılında tanıtacağı yeni kompakt SUV’un (C-SUV) adının Austral olacağını açıkladı. Latince “australis” kelimesinden türetilen Austral, Fransızca da dâhil olmak üzere birçok Avrupa dilinde kullanım alanı bulunuyor. “Australis”in sözlük  anlamı “güney” veya “güneye ait” demek ve bir güney yarıküre adası Avustralya’nın adı da buradan gelmekte.

Renault Pazarlama Departmanı bünyesindeki Model İsimlendirme Stratejisi Müdürü Sylvia Dos Santos’a konu ile ilgili olarak;  “Austral, güney yarımkürenin canlılığını ve sıcaklığını çağrıştırıyor ve keşfetmeye davet ediyor. Bu da onu bir SUV için ideal bir isim haline getiriyor. Kelime, dünyanın her yerindeki insanlar tarafından kolayca telaffuz edilebilen bir kelime ve otomobile gerçekten küresel bir his veren bir ses uyumuna sahip.” açıklamasını yapıyor.

Renault Austral ile ilgili henüz elimizde teknik veriler çok kısıtlı. 4.51 metrelik uzunluğunda olacağı ve 5 kişilik oturma kapasitesine sahip olduğu açıklanan Austral, Renault’un yeni bağlanabilirlik ve yeni, modern çağın gereklerine uygun eko-sürüş sunacak. Bundan dolayı E-TECH elektrik altyapılı güç sistemlerini bu modelde görmek sürpriz olmayacak.

Austral, Renault markası tarafından geliştirilen, yenilikçi bağlantılı teknolojiye sahip ve eko-sürüş keyfi sunan yeni kompakt SUV ailesinin bir parçasını oluşturuyor. 4.51 metreye kadar uzunluğa sahip Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunuyor. Güncel ürün gamındaki Kadjar’ın yerini alacak Austral, 2022 baharında tanıtılacak.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Renault haberlerine ulaşmak için BURAYA, Renault Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Kategoriler