Home Haberler Renault Austral E-Tech Full Hybrid Türkiye’de

Renault Austral E-Tech Full Hybrid Türkiye’de

0
5018

Renault Austral E-Tech Full Hybrid Türkiye’de. Renault’nun C-SUV segmentindeki temsilcisi Austral, bundan kısa bir süre önce 1.3 Mild Hybrid 160 HP benzinli motor seçeneği ile satışa sunulmuştu.2023 Ağustos ayı itibarı ile Renault Austral model gamına 200 HP’lik Full Hybrid versiyon da ekleniyor. Techno Esprit Alpine donanım seviyesindeki Renault Austral Full Hybrid’in başlangıç fiyatı 1.926.000 TL olarak açıklandı.

Austral E-Tech tam hibritte; 96 kW güç ve 205 Nm tork üreten yeni 1,2 litre 3 silindirli turbo beslemeli benzinli motor ve 1.7 kWh’lık lityum iyon bataryadan beslenen 50 kW güç ve 205 Nm tork üreten elektromotor görev yapıyor. Toplam sistem gücü ise 200 HP olarak açıklanıyor.

Hibrit sistemin tamamı ise, bir içten yanmalı motor; iki elektromotor (çekiş için bir ‘e-motor’ ve içten yanmalı motoru çalıştırmak, vites değiştirmek ve bataryayı şarj etmek için bir yüksek voltajlı marş jeneratörü), bir merkezi batarya ve bir akıllı çok modlu 7 ileri oranlı şanzımandan oluşuyor. Maksimum hızı 175 km/h olarak açıklanan otomobilin fabrika verilerine göre 0-100 km/h hızlanma süresi 8.4 saniye. WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimiyse 4.8 lt/100 km.

Gelişmiş 4Control sistemine sahip otomobil, arka akslara da yönlendirme (5 dereceye kadar) yeteneği sağlayarak daha kıvrak bir sürüş vaat ediyor .

Austral E-Tech Full Hybrid’in 430 lt’lik bagaj hacmi, Mild Hybrid versiyondan 70 lt daha küçük.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Renault Austral test sürüşü yazısı için BURAYA, Renault Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!