Salı, Ağustos 9, 2022
Ana SayfaFuarRange Rover Velar yüzünü gösterdi

Range Rover Velar yüzünü gösterdi

Range Rover Velar modeli Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki tanıtımı öncesinde örtüsünü kaldırdı ve bu yepyeni aracın bazı bilgileri de basınla paylaşıldı. Range Rover Velar modeli, Jaguar Land Rover çatısı altında üretim yapan, 47 yıllık tarihe sahip Range Rover ailesinin; Range Rover, Range Rover Sport ve Range Rover Evoque’tan sonra dördüncü üyesi olacak. Jaguar Land Rover’ın İngiltere’deki Solihull tesisinde hafif alüminyum mühendisliğiyle üretilen Range Rover Velar modeli, 180 HP güç üreten 2.0 litrelik Ingenium turbo dizel motorlardan, 380 HP gücündeki 3.0 litrelik supercharged benzinli motorlara kadar geniş bir yelpazede sunulacak.

Range Rover Velar

Üçüncü çeyrekte geliyor

Borusan Otomotiv Jaguar Land Rover Genel Müdürü Simay Alsan, Range Rover Evoque ve Range Rover Sport arasındaki segmentte konumlandırılan Range Rover Velar modelinin; yenilikçi tasarımı, çarpıcı oranları, zarif sadeliği ve geliştirilmiş teknolojileriyle bu yılın üçüncü çeyreğinde 100’den fazla pazarla birlikte Türkiye’de de Borusan Otomotiv Yetkili Satıcıları’nda satışa sunulacağını açıkladı.

Son teknoloji ürünü

Range Rover Velar modeli, Inovasyon alanında Range Rover’ın yeni bir ürünü olarak, sadelik ön planda tutularak geliştirilirken teknolojiye, tasarıma ve detaylara odaklanılmış. Bu detaylar arasında son teknoloji ürünü Touch Pro Duo bilgi eğlence sistemi, matrix lazer led farlar ve içe doğru gömülen dış kapı kolları dikkat çekiyor. Yolda olduğu kadar, arazide de başarılı olduğu belirtilen Range Rover Velar modelinin, markanın genlerini her ayrıntıda sürücüye hissettireceği ifade ediliyor.

Range Rover Velar

Velar to Velar Sergisi

1,5 milyar pound tutarında bir yatırımın yapıldığı Solihull’daki üretim tesisinde üretilen Velar, 6 Mart’a kadar Londra’daki The Design Museum’da sergilenecek. 28 Mart’ta ise Solihull üretim tesisinde açılacak olan ve Range Rover’ın 45 yılının belgesel olarak sunulacağı ‘Velar to Velar’ adlı yeni serginin de en önemli parçası olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

Kategoriler