Pazar, Mayıs 19, 2024
spot_img
Ana SayfaHaberlerPSA Grubu markalarına IVOTY 2021 ödülü

PSA Grubu markalarına IVOTY 2021 ödülü

PSA Grubu markalarına IVOTY 2021 ödülü. PSA Grubu 4 markasıyla IVOTY 2021 (International Van Of The Year – Uluslararası Yılın Vanı) ödülünü aldı. 2021 IVOTY ödülünü alan Peugeot e-Expert, Citroën ë-Jumpy, Opel Vivaro-e ve Vauxhall Vivaro aynı teknolojik altyapıyı paylaşan 4 kardeş hafif ticari araç. EMP2 platformu kullanılarak tasarlanmış bu elektrikli araçlar Fransa’nın kuzeyindeki Hordain fabrikasında üretililiyor. Elektrikli güç aktarma sistemlerinin üretim yeriyse Fransa’nın doğusundaki Trémery fabrikası.

Be elektrikli araçların 50 kWh’lik ve 75 kWh’lük aküye sahip versiyonları var. 50 kWh’lik versiyonlar WLTP normuma göre 230 km’ye kadar,  75 kWh’lik versiyonlar ise 330 km’ye kadar menzil sunuyor.

Araçlarda yer alan sürüş modu seçicisi ile aracın performansına ve menziline etki edebilmek mümkün. En uzun menzili sunan Eco modunda araçlar 60 kW güç ve 190 Nm tork üretiyor. Gündelik kullanıma en uygun sürüş modu seçimi olduğu söylenen Normal modda bu değerler 80 kW güç – 210 Nm tork, ağır yükleri taşımaya yönelik Power modunda ise 100 kW güç ve 260 Nm tork sürücülerin emrine sunuluyor.

Gövde uzunlukları ihtiyaca göre kısa şasi, standart şasi ve uzun şasi olarak sipariş edilebiliyor. 1000 kg römork çekme ve 1275 kg taşıma kapasitesi sunan PSA’nın EV ticari araçlarının yükleme hacmi ise 6.6 metreküpe ulaşabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Groupe PSA’nın Hafif Ticari Araçlar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı Xavier Peugeot, “Bu ödül, Kompakt vanımızın başarısını ve hafif ticari araç serimiz için tasarladığımız ve müşterilerimizin hiçbir konuda taviz vermediği elektriğe geçiş stratejisinin geçerliliğini teyit ediyor” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan elektrikli Citroën ë-Jumpy haberi ve teknik özellikleri için BURAYA, Van Of The Year internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler