Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerPEUGEOT yeni logosunu tanıttı

PEUGEOT yeni logosunu tanıttı

PEUGEOT yeni logosunu tanıttı. 1810  yılından beri çeşitli ev aletlerinden bisiklete, scooter’dan otomobile farklı branşlarda mal ve hizmet üreten Peugeot markası 25 Şubat 2021 tarihinde yeni marka kimliğini tanıttı. Bu açıdan otomobili icat etmemiş olsa bile, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren en eski marka Peugeot. Stellantis bünyesindeki marka, yeni marka kimliği ile 1850’den itibaren 11. logosuna kavuşmuş oldu. Bu değişim markanın sınıf atlama stratejisi kapsamında yapıldı. Logonun tasarımı markanın küresel tasarım stüdyosu PEUGEOT Design Lab tarafından  daha akıcı, daha kaliteli ve daha zarif izlenim vermek için yapılmış.

Ölümsüzlüğü, evrenselliği ve çok kültürlü bir kimlik biçimini ifade etmesi için tasarlanan logo ile marka tarihinde yeni bir sayfa açılıyor. Bu kapsamda yeni PEUGEOT kimliğini tecrübe etmenin, iki deneyimi bir arada yaşamak olduğu vurgulanıyor. Bunlardan ilki şu an için yaşamak. Çünkü zaman, en değerli kavramlardan bir tanesi…  Diğeri ise daha kaliteli bir deneyime sahip olmak…

Bunun için araçlar, yetkili satıcılar, ilgili ürünler, web siteleri, iletişim kanalları;  tek, tutarlı ve işlevsel bir sistem içinde kurgulananacak.

Peugeot’nun bu marka kampanyası THE LIONS OF OUR TIME, yani “Bizim zamanımızın aslanları” olarak isimlendiriliyor.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan Peugeot 508 test sürüşü yazısı için BURAYA, Peugeot Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler