Pazar, Temmuz 14, 2024
Ana SayfaHaberlerPeugeot 408 Yılın Tasarımı Ödülü aldı

Peugeot 408 Yılın Tasarımı Ödülü aldı

Peugeot 408 Yılın Tasarımı Ödülü aldı. Peugeot 408, Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasında “Yılın Tasarımı” ödülünü kazandı. Peugeot 408, yılın tasarımı ödülü için Hyundai IONIQ 5 ve Kia EV6 ile mücadele etti.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, “Tanıtıldığı günden itibaren hem müşterilerimiz hem de değerli basın mensupları tarafından ilgiyle takip edilen yeni 408 modelimizin ‘Yılın Tasarımı’ olarak seçilmiş olmasından dolayı, hem Türkiye hem de global olarak büyük bir memnuniyet duyuyoruz. OGD üyelerine, PEUGEOT 408’i hem “Yılın Tasarımı” ödülüne layık görmelerinden hem de “Yılın Otomobili” yarışmasında en yüksek ikinci puanı alacak biçimde büyük bir takdir ve beğeniyle değerlendirmelerinden ötürü de içtenlikle teşekkür ediyoruz. Mart 2023’te Türkiye’de satışa sunduğumuz PEUGEOT 408, bu kısa süre zarfında 3 bine yakın müşterimiz ile buluşurken kısa zamanda 27 bin adet seviyesinde talep toplayarak, gelecek planlarımızı revize etmemizi sağladı. Fastback tasarımlı C-SUV konumundaki yeni 408 için ilk aşamada belirlediğimiz 2023 yılı hedefimizi de yoğun talep ve ilgi sonrası yükselttik” dedi.

Türkiye’de 2023 Mart ayında yollara çıkan Peugeot 408, Türkiye’ye ilk aşamada 1.2 PureTech 130 HP motor ve 8 ileri vitesli EAT8 otomatik şanzımanıyla ithal edilirken, gelecekte hibrit ve tam elektrikli versiyonun da satışa sunulması planlanıyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Peugeot 408 teknik özellikleri haberi için BURAYA, Peugeot Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler