Çarşamba, Ocak 26, 2022
Ana SayfaHaberlerPetlas, Bantboru Off-Road Team lastik sponsoru oldu

Petlas, Bantboru Off-Road Team lastik sponsoru oldu

Petlas, Bantboru Off-Road Team lastik sponsoru oldu. Abdülkadir Özcan A.Ş. (AKO Grup) bünyesinde faaliyet gösteren lastik sektörünün yerli sermayeli markalarından Petlas; Bantboru Off-Road Takımı’na lastik sponsoru olarak destek verecek. Sponsorluk sözleşmesi kapsamında BANTBORU Off-Road Team, 2021 yılında Batuhan Korkut pilotajında TOSFED Baja Kupası yarışlarının yanı sıra, Baja Troia Türkiye ve TransAnatolia Rally Raid yarışlarında da PETLAS EXPLERO PT451 lastiklerle yer alacak.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AKO Grup Pazarlama Müdürü Erkal Özürün, “Türkiye’de lideri olduğumuz Ar-Ge çalışmalarımızın ilham kaynağı, ülkemizin zorlu arazi, yol ve doğa koşullarıdır. Ar-Ge gücümüzü sportif rekabete aktardığımız PETLAS Motorsport departmanımız ve yarış lastiği geliştirme programımız kapsamında, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ile farklı iş birliği çalışmaları yapıyoruz ve PETLAS 2021 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın isim sponsoruyuz. Bu sporun en başarılı ekiplerinden BANTBORU Off-Road Team’e destek vermekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

BANTBORU Off-Road Takımı pilotu Batuhan Korkut ise önceki yarışlarda Petlas ile başarılı sonuçlar aldıklarını söyledi ve “2019 TransAnatolia yarışının tamamında PETLAS’ın EXPLERO PT451 lastiklerini kullandık ve bu lastiklerin başarıdaki payı çok büyüktü” dedi. Korkut sözlerine  “EXPLERO’nun sırt karışımı ve deseni, her ıslak, hem de kuru zeminde ve dönüşlerde maksimum tutunma sağlıyor. Lastiklerimiz, en zorlu koşullarda bile tam performans ve güven verdi. PETLAS’ın BANTBORU Off-Road Team’in lastik sponsoru olması hem şevkimizi, hem de sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Sponsorlarımızı en iyi şekilde temsil etme azmindeyiz” devam etti.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan Bantboru haberi için BURAYA, Bantboru internet sitesine ulaşmak için BURAYA, Petlas internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler