Pazartesi, Ocak 24, 2022
Ana SayfaHaber EkstraOtomerkezi.net Türkiye’nin en büyük ikinci el tesisini açtı

Otomerkezi.net Türkiye’nin en büyük ikinci el tesisini açtı

“Otomerkezi.net Türkiye’nin en büyük ikinci el tesisi”ni açtı. Türkiye ikinci el araç pazarının kurumsal firmalarından Otomerkezi.net, ülkemizin en büyük ikinci el otomobil merkezini İstanbul’da açtı. 50 milyon TL’lik yatırımla hizmete giren tesis 20.000 metrekarelik alana sahip. Bu alan aynı anda 500 aracın sergilenmesine olanak tanıyor. Tesisin yıllık ziyaretçi beklentisi ise yaklaşık 20.000 kişi.  Konuyla ilgili açıklama yapan Otomerkezi.net CEO’su Muhammed Ali Karakaş, yılsonuna kadar 30 bayiye ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. İkinci el pazarının durumu hakkında da değerlendirmede bulunan Karakaş şöyle konuştu: “Yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre satışlar yüzde 20 artarak 3.9 milyon seviyesinde gerçekleşti. Sektör aynı performansla ilerlediği takdirde bu yıl ikinci el araç pazarında satışlar 8 milyonu geçecektir. Sıfır km otomobil pazarında ise ertelenen talep sebebiyle aslında 1 milyonluk bir pazar var”.

Yılın ilk 6 ayında, ikinci el oto satışlarının geçen yılın aynı dönemine göre ortalama yüzde 20 artarak 3.9 milyona ulaştığını söyleyen Karakaş, ilk 6 ayda fiyatlarda ortalama yüzde 30’ün üstünde bir fiyat artışı olduğuna dikkat çekerken, satışların aynı istikrarla devam etmesi halinde ikinci el araç satışlarının yıl sonunda 8 milyonu geçeceğini sözlerine ekledi.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan bir önceki Otomerkezi.net haberini okumak için BURAYA, Otomerkezi.net internet sitesine ulaşmak içi BURAYA tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler