Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Ana SayfaDiğerOpel Türkiye 1.6 dizel otomatik vitesle atağa kalktı

Opel Türkiye 1.6 dizel otomatik vitesle atağa kalktı

Opel Türkiye 1.6 dizel otomatik vites sayesinde 2016 yılında satışlarını ve pazar payını önemli oranda arttırmayı hedefliyor. Opel Türkiye Genel Müdürü Keklik’in ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen toplantıda, Opel Türkiye’nin 2015 yılı değerlendirmesi yapıldı ve 2016 hedefleri aktarıldı.

Opel’in stratejik öncelikleri, yeni nesil model ve motorları, markanın profilinin iyileştirilmesi konularında detaylı açıklamalar yapan Özcan Keklik, yenilenen ürün gamı ve motor-şanzıman seçenekleriyle gelecek yıl ve onu takip eden yıllarda da en çok tercih edilen otomobil markalardan biri olma konumlarını güçlendirerek devam ettireceklerini, 2015 yılında 47.000 adedin üzerinde binek araç satışı gerçekleştireceklerini, bu rakamın da yüzde 6.5 veya üzeri bir pazar payı anlamına geldiğini söyledi.

2016 pazar tahmini

Özcan Keklik sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemiz pazarı her zaman dinamik ve kendine has bir enerjiye sahip. 2016 yılında da otomotiv sektöründeki gelişimin devam edeceğini ve 900-950.000 adet arasında olacağını öngörüyoruz. Hareketli geçen Kasım ayını 4961 adetlik binek araç satışıyla en çok satan üçüncü marka olarak kapadık. Mükemmel ürün gamımız sayesinde Kasım ayıyla başlayan yükselişimiz Aralık ayında ve 2016 yılının genelinde de sürücek. Azami bir odaklanmayla çalışıp mükemmel bir şekilde yılı kapatacağız. Aralık ayı özelinde elimizde çok önemli fırsatlar var. Bunlar: Mükemmel ürünlere sahibiz; cazip fiyat ve kampanyalar sunuyoruz; işine odaklı güçlü Opel bayi ağına sahibiz”.

1.6 dizel otomatik

“1.6 dizel otomatik şanzımanın motor seçeneklerimiz arasına katılmasıyla birlikte düşük yakıt tüketimini ve sürüş konforunu tüm modellerimizde sunmaya başladık. Kesin olarak şunu söyleyebilirim ki 1.6 dizel otomatik motorun yelpazemize eklenmesiyle pazarın taleplerine yüzde 100’e yakın cevap verir konuma ulaştık. Bu motor ve otomatik şanzımanı ilk kez Mokka modelimizde satışa sunduk. Ekim ve Kasım aylarında 1.6 dizel otomatik şanzımanı sırasıyla amiral gemimiz Insignia’da ve yeni Astra modelimizle piyasaya sunduk”.

2020 yılına kadar 29 yeni model ve 17 yeni motor geliyor

“Opel markamızla model ve motor atağımızı hızlandıracağız. 2016 yılından 2020 yılına kadar, 1 elektrikli otomobil ve Insignia modelimizle birlikte ikinci amiral gemisi dâhil olmak üzere pazara 29 yeni otomobili sunacağız. Bu ürün atağımızda tüm zamanların en modern 1.6 dizel otomatik motora sahip Mokka, Insignia ve yeni Astra modellerimiz önemli rol oynayacak”.

OPEL_2

Mokka satışları 3’e, Insignia satışları 10’a katlandı

“Ülkemiz pazarında yoğun talep gören bu motor ve şanzıman seçeneğinin Opel tarafından sunulmaya başlanmasıyla birlikte Opel Türkiye kısa bir sürede Mokka satışlarını 3’e, Insignia satışlarını ise 10’a katladı. Mokka’da hedefimiz segmentinde ilk üçte yer alması. İddialı dizel otomatik şanzımana sahip Insignia modelimiz D segmentine farklı bir rekabet getirecek. Bunu sadece bir motor veya şanzıman değişikliği olarak görmüyoruz. 1.6 dizel araçlarımızın portföyümüze katılmasıyla birlikte Insignia’yı segmentinde uzun zamandır hak ettiği yerlere çıkartmayı hedefliyoruz”.

Yeni Astra’nın hedefi segment liderliği

“Led-Matrix far teknolojisi ile “Safetybest 2015” ödüllünü alan yeni Astra modelimiz pazara sunulduktan kısa bir süre sonra altı farklı Avrupa ülkesinde “Altın Direksiyon”, dört farklı Avrupa ülkesinde “Yılın Otomobili” ödülüne layık görüldü. Yeni Astra modelimiz daima uzun huzmede kalarak diğer sürücülerin gözlerini kamaştırmadan rahat ve konforlu bir gece sürüşü sağlayan Led-Matrix far teknolojisi, 200 kilogram hafifleyen gövdesi, atletik tasarımı, üst segment otomobillerde bulunan özellikleri ile dikkat çekiyor. Avrupa’da yeni modeller arasında yapılan karşılaştırmalı birçok teste birinci oldu. Mokka, yeni Astra ve Insignia gibi modellerimizde sunmaya başladığımız 1.6 dizel otomatik seçeneğimiz sayesinde 2016 yılında bu yıl sonunda elde edeceğimiz rakamların üzerinde rakamlara ulaşacağımızı ve özellikle Astra modelimizin segmentinde liderliği geri alacağını düşünüyoruz”.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler