Cuma, Eylül 17, 2021
Ana SayfaHaberlerOpel 2017 yenilikleri

Opel 2017 yenilikleri

Opel 2017 yenilikleri Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik’in katılımıyla İstanbul’da gerçekleşen basın toplantısında açıklandı. Keklik, 2016 otomotiv pazarına ilişkin değerlendirmelerini, Opel markasına ilişkin verileri ve 2017’de pazara sunacakları yenilikleri anlatıp, 2017 pazar öngörülerini de paylaştı. Sözlerine 2016’nın Opel için Avrupa genelinde iyi geçtiğini vurgulayarak başlayan Keklik, “Avrupa genelinde 1 milyon satış rakamına, geçen seneden bir ay önce, Kasım başında erişmeyi başardık ve Türkiye dahil 12 Avrupa pazarında pazar payımızı arttırdığımızı görüyoruz” dedi. Ülkemiz binek otomobil pazarının 2016’da bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 4.3 arttığının altını çizen Opel Genel Müdürü sözlerine şöyle devam etti: “Temmuz’un ikinci yarısı otomotiv sektörü için zor geçti. Ancak Ağustos ile birlikte toparlanmaya başlayan pazar, Kasım’da bir önceki seneye göre yüzde 44 büyüyerek rekor kırdı. Yılsonunda toplam pazar yaklaşık 984.000 adet olarak gerçekleşti.”

Opel 2017 yenilikleri toplantısında verilen bilgilere göre, Opel ise aynı periyotta satışlarını geçen yıla göre yüzde 18 arttırarak ülkemizin en çok tercih edilen ilk üç markası içinde yer almayı başardı ve 2016 yılı sonunda binek araç pazarında yüzde 7.3 pay elde etti. Opel’in 2016 satışlarının yüzde 50’sinden fazlası Astra modelinden geldi. Astra Sedan 22.000, Astra HB 9500, Corsa 11.250, Insignia 7 400 ve Mokka 4 500 adet olmak üzere toplam 55.471 adetlik satış rakamına ulaşmayı başardı.

Opel 2017 yenilikleri toplantısında açıklamalarda bulunan Keklik, Opel’in 2016 yılında elde ettiği başarının arkasında ülkemiz otomotiv pazarında yoğun talep gören motor seçeneklerini sunmasının önemli bir rol oynadığını vurguladı. 2016 yılında ülkemiz pazarında dizel otomobil satışlarının payının yaklaşık yüzde 62 ve otomatik şanzımanlı otomobillerin payının yüzde 57 dolaylarında olduğunu göz önüne aldığımızda, dizel ve otomatik şanzımana sahip motor seçeneklerini sunmak ülkemiz pazarında anahtar oyuncu olmak için önemli kriterlerden biri. Gençleşen ürün yelpazesi de Opel’in pazarda elini güçlendiren unsurlardan biri. 2014’te pazarda bulunan Opel modellerin ortalama yaşı 4,7 iken, 2016 sonu itibarıyla bu ortalama 2,9 oldu.

“2014 yılından bu yana gerçekleşen satışları dikkate aldığımızda Opel markamızın sürekli ve düzenli olarak toplam pazar payı ve binek araç pazar payını arttırdığını görüyoruz. Bu başarı önümüzdeki aylarda pazardaki yerimizi daha da güçlendireceğimizin açık bir göstergesi” diyerek yeni yıla güvenle girdiklerini vurgulayan Keklik, pazar genelinde ise yüzde 10-15’lik bir daralma beklediklerini vurguladı. Buna ana neden olarak ise ÖTV ve döviz kurunun artışına işaret etti. Keklik, 2017’de Opel olarak hedeflerinin daralacak binek otomotiv pazarında büyüyerek yılsonunda yüzde 8.5 üzerinde dolaylarında bir pazar payı elde etmek olduğunu açıkladı.

Yeni Opel Insignia Grand Sport

Opel 2017 yenilikleri toplantısında Opel’in 2017 yılında Türkiye’de satışa sunacağı yeni modeller de açıklandı. Opel 2017 yılında, 2020’ye kadar 29 yeni model ve 17 yeni motor sunacağı büyük ürün atılımı kapsamında müşterilerini heyecan verici yeni modellerle tanıştıracak. Bu modellerin başında Opel’in yeni amiral gemisi Insignia Grand Sport bulunuyor. Yeni model, Avrupa genelinde 900.000 satış rakamına ulaşan ve 2009 Avrupa’da yılın otomobili seçilen birinci jenerasyon Insignia modelinden tamamen farklı bir tasarıma sahip ve sürüşü daha güvenli ve daha rahat kılan birçok teknolojiyi de bünyesinde barındırıyor. Yeni Opel Insignia 2017’de kullanılan hafif materyaller ve geliştirilmiş mühendislik çözümleri sayesinde 175 kg’ye kadar hafifledi. Bu, sürüşte çeviklik ve hassasiyete doğrudan etki ediyor. Segmentindeki en sofistike sistem olan tork vektörleme yeteneğine sahip dört çeker sistemi gibi yüksek teknoloji özelliklerini bünyesinde barındıran Yeni Insignia Grand Sport 2017, 1.5 165 HP benzinli ve 1.6 136 HP dizel motor seçenekleri ile ilgiyi üzerinde toplayacak. Bu modelin Dünya prömiyeri Mart 2017’de Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Ülkemizde ise Nisan sonunda İstanbul Otomobil Fuarı’nda meraklılarıyla buluştuktan sonra Haziran ayında satışa sunulacak. Ülkemizde 2017 satış hedefini 5500 adet açıklayan Özcan Keklik, Haziran ayında satışlara başlamayı planladıklarını belirtti.

Yeni Opel Insignia Sport Tourer ve Country Tourer 4×4

Yeni Opel Insignia Grand Sport gibi yeni Insignia’nın Sports Tourer modeli de Opel’in yeni tasarım dilini belirleyen Monza Konsept’ini yansıtacak. Bir önceki modelle kıyasladığımızda yeni Insignia Sports Tourer arka koltuklarda ve bagaj kapasitesinde daha da geniş alan sunacak. Yeni Insignia Country Tourer 4×4 ve off-road tarzı ile ana yollardan çıkmayı sevenler için çarpıcı bir seçenek olacak. Bu iki model 2017 üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak.

Opel Crossland X ve Grandland X

Opel 2017 yenilikleri toplantısında, Opel’in ilk defa Mokka X ile anmaya başladığı “X” takısına sahip olacak yeni modellerinin, B ve C crossover segmentlerinde yer alan Crossland X ve Grandland X olacağı açıklandı. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “X”i geleneksel gövde tasarımlarına göre daha cesur, daha maceracı ve dayanıklı bir karakteri vurgu olarak tanımlıyor ve şöyle açıklıyor: “Opel’in yeni nesil segment kimliği olan X, klasik gövde tipi ile sportif, havalı, son moda SUV ve Crossover gövde tipi arasındaki geçişi simgeliyor. Tamamen yeni iki yeni modelimiz ile büyüyen crossover pazarında müşterilerimize çarpıcı alternatifler sunacağız.” Üçüncü çeyrekte satışa sunulacak B crossover modeli Crossland X ile Opel 2017’de 1500 adetlik satış rakamına ulaşmayı hedefliyor. Crossland X’in ağabeyi C crossover modeli Grandland X ise yüksek oturma pozisyonuyla görüş rahatlığı vaat ediyor. 2017’nin son çeyreğinde müşterileriyle buluşacak olan Grandland X’in satış hedefi ise 1000 adet.

  1. Evet opel bu sever daha agresif, daha dinamik bir çizgi yakaladı. Bu çizgisini Yeni Opel Insignia da daha fazla göstermeye başladı. güzel bir araç tavsiye ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler