Pazar, Mayıs 31, 2020
Ana Sayfa Diğer Mutlu lityum iyon akü tanıtıldı

Mutlu lityum iyon akü tanıtıldı

Mutlu lityum iyon akü tanıtıldı 

Mutlu Akü, lityum iyon aküsünü Automechanica İstanbul 2017’de tanıttı. Mutlu Akü’nün İstanbul Tuzla’daki Ar-Ge merkezinde geliştirilen bu aküler 12V Micro ve 48V Mild hibrit araç aküsü olma özelliğinde. Standart akülere göre enerji yoğunluğu daha fazla olan ve daha fazla enerji depolayabilen lityum iyon aküler daha çok hibrit araçlarda kullanılıyor olsa da; ev tipi enerji depolama, yenilenebilir enerji, UPS ve forklift gibi farklı kullanım alanlarında da görev yapabiliyor.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Mutlu Akü CEO’su Göksel Paker, halihazırda  lityum iyon akülerin maliyetinin standart kurşun asit akülere göre daha yüksek olduğunu, ancak dünyada  hibrit araç teknolojisine olan talebin artmasıyla, fiyatların düşeceğini düşündüklerini söyledi ve Mutlu Akü’nün lityum-iyon akülerin geliştirilmesi için yoğun AR-GE çalışmalarının yürütüldüğünü, konusunda uzman mühendisleri de bünyesine kattığını sözlerine ekledi.

Mutlu Akü’nün 2020 hedefleriyle ilgili de bilgi veren Mutlu Akü CEO’su Göksel Paker “4 kıtada 70’ten fazla ülkeye ihracat yaparak ülkemize ekonomik katkı sağlamaktayız. Daha geniş coğrafyalara hizmet vermeyi hedefliyoruz. Yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam ederken, Start-Stop araçlar için özel üretilmiş Start-Stop akülerin üretim merkezi olacağız” dedi. Premium ürünlerle faaliyet gösterdikleri her ülkede daha fazla tercih edilmeyi hedeflediklerini söyleyen Paker ”Hedeflerimiz büyük ama bunları yapabilecek güçteyiz. 75’inci yılımızda Türkiye pazarında liderliğini sürdüren, iş yapış şekliyle lider, çevre ve topluma saygılı, tercih edilen, yenilikçi bir şirket olmayı hedefliyoruz” dedi.

Goksel_Paker_Mutlu_Aku_Ceo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler