Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaFuarMINI – Autoshow Mobility 2021

MINI – Autoshow Mobility 2021

MINI – Autoshow Mobility 2021. Borusan Otomotiv bünyesindeki markalardan olan MINI, Autoshow 2021 Mobility dijital fuarında hem geleneksel içten yanmalı, hem de elektrikli motorlu versiyonlarını sergiliyor.

Yeni MINI Electric

MINI markasının ilk seri üretim tamamen elektrikli modeli olan Yeni MINI Electric, geleneksel MINI go-kart hissini ve kıvraklığını, elektrikli motor ile kombine etmek için üretilmiş bir model. MINI Electric, diğer MINI modellerine benzese de farklı tasarım detayları sayesinde kolaylıkla ayrıştırılabiliyor. Motor gücü 184 HP olan MINI Electric’in 234 HP’lik menzile ulaştığı ifade ediliyor.

Yeni MINI 3 ve 5 Kapı

Detaylı bir şekilde yenilenen yeni MINI 3 Kapı ve 5 Kapı modelleri, önceki versiyonlarına göre daha keskin tasarımları ve zengin donanım seçenekleriyle öne çıkıyor. İkonik tasarımıyla otomobil severlerin her daim favori markası olan MINI, yeniden tasarlanan farları ve genişletilen altıgen çerçeveye sahip karakteristik radyatör ızgarasıyla yeniliğini dışarıya vuruyor. Yeni MINI ailesinin tümünde geri vites lambası haricinde arka lambaların tüm fonksiyonlarında LED aydınlatma teknolojisi sunuluyor. Yeni MINI 3 ve 5 Kapı modellerinin dışındaki değişim iç kısımda da devam ediyor. Önceki jenerasyona göre iç tasarımda daha az kullanılan krom malzemeler yerini siyah renkli detaylara bırakıyor. 8,8 inç boyutundaki dokunmatik ekran Yeni MINI ailesinin standart donanımları arasında yer alıyor. Çok işlevli düğmelere sahip yenilenen spor deri direksiyon, Yeni MINI 3 kapı ve MINI 5 kapı model seçeneklerinde standart donanım olarak sunuluyor.

Yeni MINI Cabrio

Yeni nesil MINI Cabrio da yenilenen MINI ailesinin bir üyesi olarak Autoshow 2021 Mobility’deki yerini alıyor. Özgür ruhlu ve şık tasarımlı MINI Cabrio, go-kart sürüş hissiyle açık havayı birleştiriyor. Sade silueti ve belirgin tavan çizgisiyle Yeni MINI Cabrio, üzeri açılabilen bir otomobilden daha fazlasını kullanıcısına sunuyor. MINI Cabrio’nun sahip olduğu kumaş tavan 30 km/s hızlarla giderken elektrikli olarak açılıp-kapatılabiliyor.

Yeni MINI John Cooper Works 3 Kapı ve Cabrio

MINI markasının yüksek performans modeli MINI John Cooper Works, Türkiye’de ilk defa dijital olarak düzenlenen Autoshow 2021 Mobility’de otomobil severlerle buluşuyor. Saf performans sunan 2 litre hacminde TwinPower turbo motoru sayesinde otomobil 231 bg güç ve 320 Nm tork üretiyor. 8 ileri Steptronic şanzımanla kombine edilen performanslı motoru Yeni MINI John Cooper Works’ü 0’dan 100 km/s hıza sadece 6.1 saniyede ulaştırıyor.  Cabrio’da ise bu değer 6.5 saniye.

Otomobil.com.tr sitesinde yayınlanan MINI 2021 makyaj haberi için BURAYA, MINI Electric haberi için BURAYA, MINI Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler