Pazartesi, Mart 4, 2024
spot_img
Ana SayfaFuarMercedes-Benz Concept CLA Class

Mercedes-Benz Concept CLA Class

spot_imgspot_imgspot_img

Mercedes-Benz Concept CLA Class. Mercedes-Benz, yeni otomobili Concept CLA Class’ın dünya prömiyerini IAA Münih Mobility Fuarı’nda gerçekleştirdi. Münih Residence’taki Apothekenhof’ta başlayan IAA Münih’te lanse edilen Mercedes-Benz Concept CLA Class, markanın giriş seviyesinde dahi yapabilecekleri, tasarım ve dijital deneyime farklı bir boyut kazandırma iiddiasında. Elektrikli mobilite ve dijitalleşme çağında bu konsept otomobil, şirketin estetik ve tasarım, uzun menzilli verimlilik, öncü inovasyon, sürdürülebilir malzemeler ve tamamen yeni işletim sistemi MB.OS aracılığıyla segmenti yükseltme vizyonunu gösteriyor.

Tamamen elektrikli Concept CLA Class, marka tarafından aracın uzun menzilli olduğuna vurgu yapacak şekilde “hypermiler” (hiper mil-mesafe kat eden) olarak tanımlanıyor. Ortalama enerji tüketimi 12 kWh/100 km olan otomobil, 800V’luk şarj altyapısı ile 15 dakikalık şarjda 400 km’ye varan menzil sunma iddiasında.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Mercedes-Benz AG Yönetim Kurulu başkanı Ola Källenius tanıtımını gerçekleştirdikleri Concept CLA Class ve yakında çıkacak olan dört MMA aracıyla, müşterilerinin bu segmentte Mercedes-Benz’den beklentilerini her açıdan yükselttiklerini söyleyerek “Concept CLA Class, tek bir şarjla 750 kilometreden (WLTP) fazla menzil sunuyor. MB.OS da sürüş yardımı ve navigasyondan şarj ve araç içi eğlenceye kadar geliştirilmiş bir müşteri deneyimi yaratacak. Ayrıca bize sürdürülebilirlik açısından nelerin yapılabileceğini de gösterecek. Mercedes-Benz Modüler Mimarisi (MMA) filosunun tamamında, değer zincirimizdeki CO2 emisyonlarını önceki mimariye kıyasla yüzde 40’tan fazla azaltacağız” dedi.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan 2013 Mercedes-Benz CLA 200 test sürüşü yazısı için BURAYA, Mercedes-Benz Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

 

Kategoriler