Cuma, Temmuz 12, 2024
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz C Serisi All-Terrain satışa sunuldu

Mercedes-Benz C Serisi All-Terrain satışa sunuldu

Mercedes-Benz C Serisi All-Terrain satışa sunuldu. Mercedes-Benz C 200 4Matic All-Terrain 1.387.000 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Crossover-station olarak tanımlanabilecek bir otomobil olan C Serisi All-Terrain, C Serisi Estate’e göre 40 mm daha fazla taban yüksekliği sunuyor. 4 tekerlekten çekiş sisteminin standart olarak sunulduğu otomobilde Offroad ve Offroad+ olmak üzere2 farklı arazi sürüş modu var. Farklı radyatör ızgarası, özel tamponlar, ön ve arkada tampon altı koruma kaplamaları ve yanlarda mat koyu gri çamurluk ağzı kaplamaları ile standart C Serisi’nden ayrışan otomobil patika yollar için uygun bir havada.

48V hafif hibrit teknolojili otomobilde 1.5 litre silindir hacmine sahip, 204 HP güç ve 300 Nm tork üreten, turbo beslemeli benzinli motor ile birlikte, içten yanmalı motora kısa süreli destek veren 20 HP güç, 200 Nm tork üreten elektrik motoru görev yapıyor. 9 ileri oranlı otomatik şanzımanla kombine edilmiş motorun ürettiği gücün yüzde 45’i ön aksa, yüzde 55’i arka aksa aktarılıyor.  Fabrika verilerine göre 0-100 km/h hızlanmasını 7.6 sn’de tamamlayan otomobilin maksimum hızı 231 km/h, WLTP normuna göre ortalama yakıt tüketimiyse 7.6-6.8 lt/100 km.

C Serisi All-Terrain’in satışa sunulması ile ilgili açıklama yapan Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Kurumsal İletişim Grup Müdürü Emre Kurt; “Kasım 2021’de satışına başladığımız ve kısa zamanda yoğun sipariş aldığımız Yeni C-Serisi’ni, sedan gövdenin ardından All-Terrain ile çeşitlendiriyoruz. Otomotiv pazarındaki payını sürekli artıran SUV’ler kadar yüksek olmayan ancak hafif arazi koşullarında da konforlu yolculuk yapmak isteyen müşterilerimizin beklentilerini rahatlıkla karşılayacak C-Serisi All-Terrain ile çok yönlü model seçeneklerimizden bir yenisini daha ülkemiz pazarına dahil ediyoruz” dedi. C Serisi All-Terrain’in binek otomobiller ile SUV’ler arasında denge sunduğunu ifade eden Kurt yeni C-Serisi All-Terrain ile tarz sahibi lüks tutkunlarına seslenmeyi hedeflediklerini söyledi.

C-Serisi Estate ile karşılaştırıldığında, All-Terrain biraz daha büyük boyutlara sahip. 4755 mm uzunluğundaki Yeni C-Serisi All-Terrain, 4 milimetre farkla daha uzun. Çamurluk kaplamaları sayesinde genişliği 21 milimetre artarak 1841 milimetreye ulaşıyor. 40 mm artırılmış yerden yükseklik sayesinde toplam yüksekliği 1494 mm’ye ulaşıyor. Standart olarak 8 J x 18 H2 ET 41 jantlarla 245/45 R 18 lastikler sunulurken ayrıca opsiyon olarak 8 J x 19 H2 ET 41 jantlarla 245/40 R 19 lastikler de sunuluyor.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önce yayınlanan yeni Mercedes-Benz C 200 Sedan 4Matic test sürüşü yazısı için BURAYA, Mercedes-Benz Türkiye internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler