Pazartesi, Temmuz 22, 2024
Ana SayfaFuarMakyajlı Ford Kuga ABD’de tanıtıldı

Makyajlı Ford Kuga ABD’de tanıtıldı

Ford’u kompakt SUV segmentinde temsil eden Kuga’nın makyajlı versiyonu 2012 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak. Ama Cenevre Motor Show’un yapılacağı Mart 2012’yi beklemeden, makyajlı Ford Kuga’yı görebiliyoruz. Nasıl mı?

 

2011 Los Angeles Auto Show 18 Kasım’da kapılarını açacak ve 27 Kasım’a kadar açık kalacak. Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılan bazı araçlar da Avrupa pazarında satışa sunulacak. Bunlardan biri de 2012 model Ford Kuga. ABD’deki adıyla Ford Escape. Bildiğiniz gibi Ford Kuga, 2008 yılında (yine bir Cenevre Motor Show’da sergilendikten sonra) Avrupa pazarındaki Maverick modelinin yerini almıştı. Maverick ise Türkiye’de satışa sunulmamış bir modeldi.

 

Farklı pazarlarda 2012’de satışa sunulacak olan Avrupalı Ford Kuga ve ABD’li Ford Escape, markanın bu aracı global kompakt SUV olarak üretme kararı alması nedeniyle aynı tasarımı ve motorları taşıyacak. Bu nedenle bu haberdeki bilgi ve fotoğraflar Los Angeles’ta tanıtılacak Ford Escape’e ait olsa da, sanki Ford Kuga’ymış gibi okuyabilir, inceleyebilirsiniz.

 

Ford’un SUV tanımı değişiyor

 

SUV nedir? İngilizce Sport Utility Vehicle kelimelerinin baş harflerinden oluşan ve sportif tasarımlı, yerden yüksek, 4×2 ve 4×4 aktarma sistemleri sunan araçlardır. Ford markası, yenilenen Kuga / Escape modeliyle SUV kısaltmasını aynen korumuş ama anlamını değiştirmiş: Ona artık Smarter Utility Vehicle diyorlar. Kısacası bu SUV’un, eskilerine göre daha akıllı olduğu belirtiliyor. Rakiplerinde bulunmayan 11 özelliği bulunduğu açıklanan Ford Kuga 2012’nin; modern bir tasarıma, akıllı teknolojilere, daha düşük yakıt tüketimine, daha düşük karbondioksit salınımına, Ford’un akıllı 4×4 aktarma sistemine, daha kaliteli bir iç mekâna ve eskisinden daha büyük bir bagaja sahip olduğu vurgulanıyor.

 

Avrupa motor gamı Mart’ta açıklanacak

 

Ford Kuga’da EcoBoost teknolojili motorlar öne çıkacak. 1.6 ve 2.0 litrelik benzinli motorlara kesin gözüyle bakılırken, Avrupa pazarı için diğer seçenekler Cenevre’de açıklanacak. Yeni aerodinamik tasarımın, diğer akıllı teknolojilerle birleşince, Kuga’nın yakıt tüketimini yüzde 10 oranında düşürdüğü ifade ediliyor.

1 Yorum

  1. Bu Escape, Yeni Dünyasında Bile 1.6 ile 2.0 EB Turbo Benzinleriyle Donatılcakken Avrupalı Kuga’sında ise, EB Benzinleri Kullanırken Ekstradan 2.0 TDCI 140 HP, 2.0 TDCI 164 HP ve 2.2 TDCI 204 HP Dizel Motorları Kullanacak… Ama Bana Nedense Mitsubishi Outlander Kokusu Gibi Geldi Bana..! 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler