Cuma, Temmuz 19, 2024
Ana SayfaFuarLexus Türkiye’de

Lexus Türkiye’de

Japon Toyota’nın lüks otomobil markası Lexus Türkiye pazarına girdi. Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye’de uzun süredir Lexus’a bir talep olduğunu belirterek “Bu konuda bir süredir çalışıyorduk. Ürün gamının yenilenmesi ve farklı motor seçeneklerinin pazara sunulmasıyla birlikte Lexus’u bekleyen Türk halkının karşısındayız. Lexus premium segmentte “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayacak. Türkiye’de ki lüks segment müşterileri iyi eğitimli, kültürlü, sık seyahat eden ve beklentileri yüksek olan bir kitle. Lexus markasının Türkiye’de olma nedeni de budur. Artık Türkiye’de yaşayan premium segment müşterileri hak ettikleri deneyimi yaşayabilecekler” dedi.

Lexus 01

Dünyanın 80 ülkesinde satışta olan Lexus’un Türkiye operasyonlarının Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından yürütüleceğini de sözlerine ekleyen Bozkurt şunları sözlerine şöyle devam etti: “Müşterimizin karşısına yeni bir hizmet anlayışıyla çıkacağız. Lexus kalitesiyle doğru orantılı bir hizmet anlayışını müşterilerimiz Lexus showroom’una girdiği andan itibaren hissedecek. Öncelikle İstanbul’da açacağımız bir showroom ile Türkiye pazarına giriş yapacağız. Tüm süreçlerde yaşattığı müşteri deneyimiyle farklılığını ortaya koyan Lexus, Japonların huzuru hissettiren ‘Omotenashi’ felsefesini kendine temel olarak alıyor. Kişiye özel bir misafirperverlik anlayışının karşılık bulduğu ‘Omotenashi’ felsefesiyle müşterilerimize Lexus müşteri deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız. Lüks segment müşterileri daha önce hiç yaşamadıkları bir müşteri deneyimi yaşayacaklar”.

2014.02.25 LPMPD

İstanbul Autoshow 2015’te beğeniye sunulacak olan Lexus modellerinin satışına 2015 yılının son çeyreğinde premium markalar ile rekabet edecek bir fiyat politikasıyla başlanacak. 2015 yılı için 30-50 adet aralığında belirlenen satış hedefi, önümüzdeki beş yıl içinde yıllık 1000 adetlik bir rakam olarak hedefleniyor. İstanbul’da açılacak Lexus showroom’unda IS, NX, GS, RX, LS ve RC modelleri satışa sunulacak. Premium segmentte hibrit motor seçeneğini sunan ilk marka olan Lexus’un 2014 yılı global satışlarının yüzde 26’sı hybrid modellerden geliyor. Bunun yanında, her modelinin bir hibrit versiyonu bulunuyor ve Türkiye’de isteyen müşteriler de hibrit motorlu Lexus modellerine sahip olabilecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler