Cuma, Mayıs 17, 2024
spot_img
Ana SayfaDiğerKöşe yazısı/Emre Anamur: Bakalım “Uluslararası” olabilecek mi?

Köşe yazısı/Emre Anamur: Bakalım “Uluslararası” olabilecek mi?

29 Ekim’de kapılarını açan 13’üncü İstanbul Otomobil Fuarı’nın ardından kaleme aldığım ve e-otodergi’nin Kasım 2010 sayısının editör sayfasında yayınladığımız köşe yazımda CNR Expo’da düzenlenen fuarın adında yer alan “Uluslararası” kelimesinin üstünü çizmiş ve gerek organizasyonunda gerekse fiziki altyapısında bu kadar çok sorun yaşanan bir fuarın “uluslar arası” ön ekini hak etmediğini vurgulamıştım. Yazımı da “Bu rezaletten kurtulmak için çalışalım, yeter ki uluslararası adını hak eden bir fuarımız olsun” cümlesiyle bitirmiştim.

 

Temmuz ayında Otomotiv Distribütörleri Derneği’nden yapılan resmi açıklamada, 2012 İstanbul Autoshow’un 1-11 Kasım 2012 tarihleri arasında CNR Expo’da değil, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceği belirtildi. Bu da yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor.

 

Demek ki otomobille gidiş-gelişlerde aynı kavşağı paylaşması nedeniyle Atatürk Havalimanı trafiğiyle içiçe geçen, otopark alanında kaos yaşanan, çatısı akan, tuvaletleri yeterli gelmeyen, bir salonu çok soğuk bir salonu çok sıcak olan “uluslararası” fuarımız, bazı kişilerin stand alanlarındaki sular nedeniyle kayıp kırdıkları kol ve bacaklardan sonra yeni bir alana taşınmış olacak. Bu hepimizin ortak dileğiydi ve gerçekleşti.

 

Şimdi yeni bir umutla İstanbul Autoshow 2012’yi bekliyoruz. Elbette aklımızda yeni mekânla ilgili de birçok soru var. Ama bu soruların yanıtlarını fuar gerçekleşmeden alamayacağız. Çünkü yetkililere sorsak “Her şey mükemmel olacak, altyapımız müsait, ulaşım sorunu da bulunmuyor” diyecekler. Ama bizim bu cevaplara karnımız tok ve beklemekten başka çaremiz de yok.

 

Umarım hem içerik hem de altyapı olarak “Uluslararası” ön ekine layık bir fuar düzenlenir. İşin ilginç yanı ise, yurt dışındaki fuarlar fuar kapsamında dünya tanıtımı yapılan otomobil sayısıyla anılırken, bizde ise hala çatıdan, ulaşımdan, klimadan bahsedilmesi. Bol dünya ve Avrupa tanıtımlı bir fuar olması dileğiyle…

 

Beni ve e-otodergi’yi twitter’dan da takip edebileceğinizi de hatırlatmak isterim. Adreslerimiz: www.twitter.com/Emre_Anamur & www.twitter.com/eotodergi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler