Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaMotorsporlarıKöşe yazısı / Gürkan Çağlar: Sonunda

Köşe yazısı / Gürkan Çağlar: Sonunda

Yeni oluşan yönetimle birlikte beklentilerin de yüksek olduğu Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun geleneksel sezon sonu gala gecesi için davetliydim. 6 Ocak Pazar akşamı Cevahir Otel’nde yapılan tören daha önceki senelerden farklı olarak davetli sayısının fazlalığıyla göze çarpıyordu. Bunun sebebi ise çiçeği burnunda TOSFED Başkanı Demir Berberoğlu’nun seçim döneminde söylediği “Seçilirsek herkesin federasyonu olup küskünleri de spora yeniden geri getireceğiz” sözüydü belki de. Nitekim senelerdir görmediğimiz ve spora bir döneme adını yazdırmış sevgili büyüklerimizi orada görmek benim için büyük bir mutluluk kaynağı oldu. Eskiler ile yenilerin kaynaştığı ödül töreninde yaklaşık 800 davetlinin olduğu söyleniyordu ve belki de bu yüzden gala gecesi önceden açıklanan Sait Halim Paşa Yalısı’nın yetmeyeceği düşünülerek Cevahir Otel’e alınmıştı.
Sporculara verilecek kupalarda ise TOSFED yönetimi bu sene çok doğru bulduğum bir uygulamaya imza attı. Uzun senelerdir sadece branşlarında kazananlara verilen kupalarda bu sene statü değiştirilerek ilk üç sırayı elde edenler ödüllendirildi. Hal böyle olunca gece boyu 190 civarı kupa ve 130 civarı teşekkür şildinin sahiplerine takdim edildiği söylendi. Teşekkür şiltleri konusuna gelince, kendi adıma da mutluluk duyduğum bir akşam yaşadım. 2009 senesi ödül töreninde bizzat yaşadığım ve sadece 3-4 medya kuruluşuna şükran plaketi verildikten sonra sezon boyunca o kadar emek sarf eden çoğu meslekdaşlarımın gözardı edilmesine çok tepki göstermiştim. Her ne kadar 2011 ödül törenine kadar bu medyaya teşekkür plaketi hadisesinin sunulma alanı biraz genişletilmiş olsa da, sayıları yüzbinlere yaklaşan elektronik dergiler bu kapsam dışında kaldığı için bu senekine kadar gala gecelerine gitmiyordum. Fakat yıllardır otomobil sporları medyasıyla dirsek temasında olan ve geçtiğimiz sezonla birlikte TOSFED’in basınla ilişkilerini eline aldıktan sonra federasyona da bu konuda çok olumlu geri dönüş kazandıran sevgili dostum Atıl Atılgan’ın çabalarıyla biz elektronik otomobil dergilerine de “sonunda” plaketle teşekkür edildi. Federasyona bu jestinden dolayı kendi adıma teşekkür ediyorum.
Son olarak gala gecesinin sunuculuğunu yapan sevgili dostum Yiğit Top da kendine has sunumu ve esprileriyle törenin bitimine kadar herkesin keyifli bir akşam geçirmesini sağladı. Ayrıca ben plaket almaya sahneye çıktığımda geçtiğimiz haftalarda sevgili kardeşim İlyas Hacıömeroğlu ile yayına verdiğimiz “Muhteşem Yedili 2012” klibimizle ilgili güzel sözleri için sevgili dostuma çok teşekkür ediyorum. Son tebrik ise federasyonun çiçeği burnunda genel sekreteri Serhan Acar’a. Yeni göreviyle birlikte gala gecesinin çok güzel geçmesi için deyim yerindeyse atom karınca gibi çalıştı ve çabasının hakkını fazlasıyla verdi.
Yeni sezonun otomobil sporlarına emeği geçecek olan herkes için hayırlı olması dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

 

spot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_img

Kategoriler