Pazar, Haziran 7, 2020
Ana Sayfa Haber Ekstra Kış sertifikalı yaz lastiği: Michelin CrossClimate

Kış sertifikalı yaz lastiği: Michelin CrossClimate

Michelin, Mayıs ayında kış sertifikalı ilk yaz lastiği yeni Michelin CrossClimate’i kullanıcılarla buluşturacak. Michelin mühendisleri tarafından 36 ay gibi kısa bir sürede geliştirilen CrossClimate’in, yaz ve kış lastiklerinin üstün yanlarını tek bir lastikte birleştirdiği iddia ediliyor. Günlük hayattaki sorunlardan ilham aldığı belirtilen Michelin, her yıl Ar&Ge faaliyetlerine ayırdığı en az 640 milyon Euro ile ihtiyaçlara yönelik teknolojiler geliştiriyor. Michelin, CrossClimate teknolojisiyle sürücülere hem dört mevsim güvenlik hem de hareket kabiliyeti sunmayı hedefliyor.

MICHELIN CROSSCLIMATE

Kuru zeminde kısa mesafede fren yapma imkanı, ıslak zeminde frenlemede “A” derecesi ve kış mevsiminde kullanım için 3PMSF işareti olan Michelin CrossClimate lastiğin; uzun lastik ömrüne, enerji verimliliğine ve konfora sahip olduğu açıklanıyor. CrossClimate’in 15-17 inç arasında değişen 23 farklı boyutta satışa sunulması ve 2016 yılında farklı boyutlarının üretilmesi planlanıyor.

V tipi diş deseni ve 3D birbirine kenetlenen kanal teknolojisiyle hem yanlamasına hem de boylamasına açıları sayesinde karlı havalarda yol tutuşunu güçlendirdiği ifade edilen Michelin CrossClimate lastiğin omuz bölgesindeki EverGrip teknolojisi, karlı havalarda yüksek performans vaat ederken, kuru zeminde ise sürüş duyarlılığının arttığı ve lastik ömrünün uzadığı iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

 

Kategoriler