Pazartesi, Ocak 17, 2022
Ana SayfaHaberlerKarsan Renault Megane Sedan üretimi

Karsan Renault Megane Sedan üretimi

Karsan, Renault Megane Sedan üretimi için 800 kişiye daha istihdam sağlamayı planlıyor. Türkiye’nin tek bağımsız çok markalı araç üreticisi olarak dünyanın önde gelen markalarına yönelik olarak işbirlikleri yapan Karsan, Oyak Renault ile imzaladığı anlaşma ile 2022 yılının sonundan itibaren geçerli olmak üzere 5 yıl süreyle Renault Megane Sedan üretimi yapacak. Proje kapsamında 210 milyon dolarlık yatırım yapılması ve 800 kişiye de istihdam sağlanması öngörülüyor.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan  Karsan CEO’su Okan Baş, “Kurulduğumuz günden bu yana gerek hafif ve ağır ticari araç, gerekse toplu ulaşım alanında birçok global marka için üretim yapmış, kendi markasıyla ürettiği yüksek teknolojili araçları da dünyanın birçok ülkesine de ihraç etmiş bağımsız bir üreticiyiz. Bugün Oyak Renault ile yaptığımız iş birliği sayesinde, üretim yelpazemize binek otomobil de ekleniyor. Ülkemiz açısından önemli bir model olan Renault Megane Sedan’ın üretimini üstlenecek olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu güçlü iş birliği, uluslararası otomotiv firmalarının hem ülkemize olan yatırım kararlılığını hem de Karsan’ın üretim yetkinliği ve becerisine olan güvenini açıkça bir kez daha gösteriyor. Ayrıca, bugüne kadar ticari araçta uzmanlaşmış olan şirketimizin Oyak Renault için bir binek otomobil üretecek olması da esnek ve çevik üretim kabiliyetimizi kanıtlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Otomobil.com.tr sitesinde daha önceden yayınlanan Karsan Renault Megane Sedan üretimi haberi için BURAYA, Karsan internet sitesine ulaşmak için BURAYA tıklayın!

Kategoriler